Dziś mamy 16 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:
20 sierpnia 2021

„Dobry start”. Już blisko 2,5 mln wniosków o świadczenie

fot. gov.pl

fot. gov.pl

Rodzice doskonale radzą sobie ze składaniem wniosków# online. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie programem „Dobry start” – od 1 lipca br. złożono już blisko 2,5 mln wniosków o świadczenie. – Do tej pory wypłacono już ponad 2,8 mln świadczeń na kwotę prawie 845 mln zł – informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Dobry Start
Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza zakup wyprawki szkolnej dla powracających do nauki uczniów. To spory wydatek. Program „Dobry start” powstał po to, by odciążyć domowy budżet w tym czasie. Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7. do 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24. roku życia.

– Nabór wniosków w ramach tegorocznej edycji programu „Dobry start” rozpoczął się 1 lipca. Nie jest dla nas zaskoczeniem, że rodzice doskonale radzą sobie z wnioskowaniem o świadczenie online. Do tej pory złożono już blisko 2,5 mln wniosków obejmujących prawie 3,5 mln dzieci – informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W tym czasie wypłacono już ponad 2,8 mln świadczeń na kwotę prawie 845 mln zł.

„Dobry start” jeszcze sprawniej

Wnioski w ramach tegorocznej edycji programu można składać wyłącznie online, a cały proces obsługuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Realizacja programu przebiega jeszcze sprawniej niż w ubiegłym roku.

Od 1 lipca br. do 15 sierpnia br. złożono ponad 2,3 mln wniosków o świadczenie. W tym samym czasie wypłacono przeszło 2,4 mln świadczeń na kwotę 724,7 mln zł.

W analogicznym okresie roku 2020 złożonych zostało 1,93 mln wniosków, a liczba wypłaconych świadczeń wyniosła 2,06 mln na kwotę 618,6 mln zł.

– To pokazuje, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych bardzo dobrze radzi sobie z realizacją programu „Dobry start” – mówi minister Marlena Maląg.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski o świadczenie „Dobry start” można składać od 1 lipca br. za pośrednictwem:

Bankowości elektronicznej
Portalu Emp@tia
PUE ZUS

Ważne terminy!

Wnioski w ramach programu „Dobry start” można składać do 30 listopada br.

Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeżeli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to środki trafią na konto w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Budowlany raj i transportowa trauma. Niektórzy żałują założenia firmy

W budownictwie żaden z prezesów czy właścicieli firm nie żałuje, że# prowadzi tego typu biznes. Wśród firm transportowych aż 6 na 10 szefów czy właścicieli zarzeka się, że kolejny raz nie uruchomiłoby przedsiębiorstwa specjalizującego się w usługach przewozowych. Przyczyny niechęci do nowego startu w tej samej branży są różne. Przedstawiciele handlu i przemysłu wspominają przede wszystkim o wymagających warunkach wysokiej konkurencyjności. Usługodawcy narzekają na kapitałochłonność i podobnie jak przedsiębiorcy transportowi rozważają prowadzenie działalności poza granicami kraju – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Alkoholowego Zespołu Płodowego. Co należy o nim wiedzieć?

Światowy Dzień FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy) obchodzony jest# 9 września i rozpoczyna się punktualnie o godzinie 9:09 od 1999 roku, kiedy to w Auckland w Nowej Zelandii, o godzinie 9.09 zabrzmiały dzwony w Kościele Metodystów. Powtarzające się dziewiątki w dacie i godzinie mają symboliczną wymowę: 9 miesięcy ciąży bez alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Co 5. Polak choruje na otyłość. Konsekwencje niewidoczne gołym okiem

Z badań wynika, że niemal 60% dorosłych Polaków waży za# dużo, a odsetek ten w ciągu ostatnich 10 lat wzrósł o 13%. Otyłość ma 21%, a nadwagę 38% mieszkańców naszego kraju. Choroba ta generuje około 200 powikłań, ale mówiąc o skutkach jej występowania należy też wspomnieć o konsekwencjach ekonomicznych. Z raportu Fundacji Republikańskiej ”Otyłość epidemią XXI wieku” wynika, że koszty bezpośrednie otyłości (świadczenia zdrowotne i koszty leków, stosowanych głównie w terapii powikłań otyłości, a także programy profilaktyczne), stanowią około 5 mld złotych rocznie. Koszty pośrednie, choć trudne do oszacowania (wynikające z absencji w pracy, utraconych podatków lub dochodów) wynoszą około 10 mld zł rocznie.

(czytaj więcej)
0

Wesela coraz droższe. Młoda para wydaje średnio 40 tysięcy złotych

Koszt organizacji przyjęcia ślubnego w Polsce rośnie z# roku na rok. Ile kosztuje wesele? Jak wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych średni wydatek na imprezę dla 100 do 150 osób to od 50 do 80 tysięcy złotych. Wartość rynku ślubnego oscyluje w graniach 7 miliardów złotych, a w kopertach nowożeńcy dostają rocznie 2,5-3 miliardów złotych. Wspomniane kwoty to mediana, a najbogatsze pary w Polsce potrafią wydać nawet kilkaset tysięcy złotych na wymarzone przyjęcie ślubne.

(czytaj więcej)