Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
19 października 2022

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

fot. powierzone

fot. powierzone

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

Pani burmistrz Solca Kujawskiego poinformowała, że w wyniku naboru na stanowisko dyrektora SCK wybrano kandydaturę Tomasza Rudnego (zam. w Solcu Kujawskim). Kandydat spełnił wszystkie wymagania formalne niezbędne oraz wymagania dodatkowe wskazane w ogłoszeniu o naborze.

Wywiad z Tomaszem Rudnym przeprowadził Krzysztof Popczyński.

KP: Jakie posiada Pan wykształcenie i jaka była Pana droga zawodowa (gdzie Pan pracował i pracuje obecnie)?

TR: Wykształcenie:
Zarządzanie kulturą – studia podyplomowe. Grafika komputerowa i techniki multimedialne – studia podyplomowe. teologia - studia magisterskie.
Zatrudnienie:
Ostatnio Vetdiagnostica Sp. z o.o. Stanowisko: Pełnomocnik Zarządu ds. wizerunku firmy.

  • 2019. 3.06. – 2022.02.28. PW Autos Sp. z o.o. Stanowisko: Grafik komputerowy.
  • 2010.07.01. – 2016.08.15. Drukarnia Rekpol Sp z o.o. w Bydgoszczy. Stanowisko: Grafik komputerowy.
  • 2008.04.01. – 2010.06.30. – Firma Widuto Sp. j. w Solcu Kujawskim. Stanowisko: Grafik komputerowy, specjalista ds. reklamy.
  • 2004.09.20. – 2008.03.31.; 2008.04.01. do dziś (umowa zlecenie/w ramach działalności gospodarczej) Soleckie Centrum Kultury.

Jako instruktor wielu sekcji – kiedyś zajęć teatralnych dla dzieci, teraz zajęć wokalno-tanecznych dzieci, zespołu wokalnego New Voices oraz zespołu seniorów Inwencja. W międzyczasie od 2015 r. przez kilka lat prowadziłem własną działalność gospodarczą łączącą moje pasje – szeroko pojętą grafikę komputerową, tworzenie dekoracji oraz prowadzenie różnego rodzaju imprez i zajęć artystycznych.

KP: Czy z uwagi na wybór na stanowisko dyrektora SCK zrezygnuje Pan z mandatu radnego Rady Miejskiej w Solcu Kujawskim?

TR: Tak, złożę rezygnację z mandatu. Zgodnie z ustawą nie ma możliwości, bym jednocześnie był radnym rady miejskiej i dyrektorem SCK. W tym miejscu pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy mi zaufali i dali szansę, by ich reprezentować w radzie miejskiej.

KP: Z informacji przedstawionej przez burmistrza wynika, że przedstawił Pan: „przejrzysty i realny program realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju Soleckiego Centrum Kultury”. Proszę krótko powiedzieć o najbliższych zamierzeniach i planach SCK.

TR: Program realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju Soleckiego Centrum Kultury w Solcu Kujawskim w latach 2022-2025 opublikowany będzie na BIP-ie razem z rozporządzeniem Pani burmistrz.
Odpowiadając na Pana pytanie, jakie są najbliższe zamierzenia i plany SCK: Doceniając dorobek placówki oraz ogrom pracy śp. Pani Reginy Osińskiej i całej rzeszy instruktorów, należy nieustanie patrzeć w przyszłość i nieustannie wsłuchiwać się w głos lokalnej społeczności. Początek roku szkolnego to taki moment, w którym SCK rusza z ofertą stałą. To właśnie jest nasze  pierwsze zadanie: dopasować ofertę do potrzeb adresatów w różnym wieku i dotrzeć z nią do mieszkańców. Pomysłów i planów jest wiele. Jakie? O tym najpierw chciałbym porozmawiać z zespołem SCK. Zachęcam Państwa do obserwowania naszej strony internetowej i mediów społecznościowych – będziemy o wszystkim na bieżąco informować. Niemniej jednak – podstawowym planem działania jest to, by Soleckie Centrum Kultury stało się prawdziwym Centrum życia naszej lokalnej społeczności: Domem, w którym każdy będzie mógł czuć się, jak u siebie. Do zobaczenia w SCK!

KP: Proszę powiedzieć jeszcze coś o sobie. Ile ma Pan lat?. Stan cywilny. Czym się Pan interesuje, jakie jest Pana hobby?

TR: Jestem solecczaninem. Mam 43 lata. Prywatnie szczęśliwym mężem, tatą 11-letniego Wojtka i 9-letniej Ani. Zainteresowań mam bardzo dużo – to, co robię zawodowo jest jednocześnie moją pasją – gdyby było inaczej nie startowałbym w konkursie na takie stanowisko. Bardzo lubię pracę z ludźmi, z którymi mogę tworzyć różnego rodzaju projekty. Wolny czas staram się jednak spędzać przede wszystkim z najbliższymi. Uwielbiam nasze wspólne wycieczki.

 

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)