Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
19 października 2022

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

fot. powierzone

fot. powierzone

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

Pani burmistrz Solca Kujawskiego poinformowała, że w wyniku naboru na stanowisko dyrektora SCK wybrano kandydaturę Tomasza Rudnego (zam. w Solcu Kujawskim). Kandydat spełnił wszystkie wymagania formalne niezbędne oraz wymagania dodatkowe wskazane w ogłoszeniu o naborze.

Wywiad z Tomaszem Rudnym przeprowadził Krzysztof Popczyński.

KP: Jakie posiada Pan wykształcenie i jaka była Pana droga zawodowa (gdzie Pan pracował i pracuje obecnie)?

TR: Wykształcenie:
Zarządzanie kulturą – studia podyplomowe. Grafika komputerowa i techniki multimedialne – studia podyplomowe. teologia - studia magisterskie.
Zatrudnienie:
Ostatnio Vetdiagnostica Sp. z o.o. Stanowisko: Pełnomocnik Zarządu ds. wizerunku firmy.

  • 2019. 3.06. – 2022.02.28. PW Autos Sp. z o.o. Stanowisko: Grafik komputerowy.
  • 2010.07.01. – 2016.08.15. Drukarnia Rekpol Sp z o.o. w Bydgoszczy. Stanowisko: Grafik komputerowy.
  • 2008.04.01. – 2010.06.30. – Firma Widuto Sp. j. w Solcu Kujawskim. Stanowisko: Grafik komputerowy, specjalista ds. reklamy.
  • 2004.09.20. – 2008.03.31.; 2008.04.01. do dziś (umowa zlecenie/w ramach działalności gospodarczej) Soleckie Centrum Kultury.

Jako instruktor wielu sekcji – kiedyś zajęć teatralnych dla dzieci, teraz zajęć wokalno-tanecznych dzieci, zespołu wokalnego New Voices oraz zespołu seniorów Inwencja. W międzyczasie od 2015 r. przez kilka lat prowadziłem własną działalność gospodarczą łączącą moje pasje – szeroko pojętą grafikę komputerową, tworzenie dekoracji oraz prowadzenie różnego rodzaju imprez i zajęć artystycznych.

KP: Czy z uwagi na wybór na stanowisko dyrektora SCK zrezygnuje Pan z mandatu radnego Rady Miejskiej w Solcu Kujawskim?

TR: Tak, złożę rezygnację z mandatu. Zgodnie z ustawą nie ma możliwości, bym jednocześnie był radnym rady miejskiej i dyrektorem SCK. W tym miejscu pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy mi zaufali i dali szansę, by ich reprezentować w radzie miejskiej.

KP: Z informacji przedstawionej przez burmistrza wynika, że przedstawił Pan: „przejrzysty i realny program realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju Soleckiego Centrum Kultury”. Proszę krótko powiedzieć o najbliższych zamierzeniach i planach SCK.

TR: Program realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju Soleckiego Centrum Kultury w Solcu Kujawskim w latach 2022-2025 opublikowany będzie na BIP-ie razem z rozporządzeniem Pani burmistrz.
Odpowiadając na Pana pytanie, jakie są najbliższe zamierzenia i plany SCK: Doceniając dorobek placówki oraz ogrom pracy śp. Pani Reginy Osińskiej i całej rzeszy instruktorów, należy nieustanie patrzeć w przyszłość i nieustannie wsłuchiwać się w głos lokalnej społeczności. Początek roku szkolnego to taki moment, w którym SCK rusza z ofertą stałą. To właśnie jest nasze  pierwsze zadanie: dopasować ofertę do potrzeb adresatów w różnym wieku i dotrzeć z nią do mieszkańców. Pomysłów i planów jest wiele. Jakie? O tym najpierw chciałbym porozmawiać z zespołem SCK. Zachęcam Państwa do obserwowania naszej strony internetowej i mediów społecznościowych – będziemy o wszystkim na bieżąco informować. Niemniej jednak – podstawowym planem działania jest to, by Soleckie Centrum Kultury stało się prawdziwym Centrum życia naszej lokalnej społeczności: Domem, w którym każdy będzie mógł czuć się, jak u siebie. Do zobaczenia w SCK!

KP: Proszę powiedzieć jeszcze coś o sobie. Ile ma Pan lat?. Stan cywilny. Czym się Pan interesuje, jakie jest Pana hobby?

TR: Jestem solecczaninem. Mam 43 lata. Prywatnie szczęśliwym mężem, tatą 11-letniego Wojtka i 9-letniej Ani. Zainteresowań mam bardzo dużo – to, co robię zawodowo jest jednocześnie moją pasją – gdyby było inaczej nie startowałbym w konkursie na takie stanowisko. Bardzo lubię pracę z ludźmi, z którymi mogę tworzyć różnego rodzaju projekty. Wolny czas staram się jednak spędzać przede wszystkim z najbliższymi. Uwielbiam nasze wspólne wycieczki.

 

 

Oceń artykuł: 2 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)