Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:
09 listopada 2018
Szkoła Podstawowa w Wudzynie

„Pasuję Cię na ucznia”

Fot. SP Wudzyn

Fot. SP Wudzyn

W Szkole Podstawowej w Wudzynie miało miejsce uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszaków na uczniów. Uczniowie ubrani w stroje galowe i birety od samego rana niecierpliwie czekali na tę chwilę.

Do sali gimnastycznej, gdzie miała odbyć się uroczystość, pierwszaków wprowadzili uczniowie klasy 4. Potem nastąpiło powitanie uczniów, rodziców i nauczycieli. Starsi uczniowie w formie wierszy i piosenki przedstawili pierwszakom rady dotyczące nauki i zachowania się w szkole. Sprawdzili wiedzę młodszych kolegów nt. naszej Ojczyzny, zachowania się na drodze i w szkole. Pierwszaki pięknie zarecytowali wiersze, zaśpiewali piosenki i odpowiedzieli na wszystkie zadane pytania. Był to dowód, że mogą już dołączyć do grona społeczności szkolnej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Wypowiadając słowa „Pasuję Cię na ucznia" dotykał wielką kredką - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Na pamiątkę tego wydarzenia „prawdziwi” już uczniowie złożyli odcisk palca przy swoim nazwisku w kronice szkoły.

Następnie wychowawczyni wręczyła im pamiątkowe dyplomy i życzyła samych sukcesów w nauce, gratulowała wspaniałej postawy. Również uczniowie klasy 4 współorganizatorzy spotkania, podarowali uczniom prezenty. Do życzeń dołączyli się też rodzice, którzy recytowali wiersz o swoich pociechach i mieli dla nich podarunki oraz zorganizowali słodkie przyjęcie.

materiał: Bożena Domańska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)