Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:
20 października 2018

„Słodziaki” oraz głośne czytanie

fot. pow.

fot. pow.

Szkoła Podstawowa w Wudzynie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pt. „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” ogłoszonej przez sieć sklepów Biedronka.

W czasie zajęć szkolnych dzieci z klas 1-3 SP wspólnie z nauczycielami czytały książkę R. Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. W celu zachęcenia do czytania w domu, uczniowie otrzymali plakaty z ilustracją, którą należało uzupełnić naklejkami – słodziakami. Za każdy dzień, w którym dzieci czytały w domu same lub z rodzicami, dostawały od nauczyciela nagrodę - naklejkę.

Obchodziliśmy również Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Podczas wspólnego spotkanie w świetlicy szkolnej dzieci uczyły się piosenki pt. „Poznaj Gang Słodziaków”, słuchały wieczorynek czytanych przez znanych aktorów i fragmentów wspomnianej książki. Razem z koleżankami z klasy 8 SP grały w „słodziakowe” gry, rozwiązywały tematyczne rebusy i zagadki. Ten dzień niektórzy uczniowie uświetnili przebraniami za swojego ulubionego słodziaka.

Dodatkowo ogłoszono konkurs literacko-plastyczny dla uczniów klas 1-3 SP na opisanie lub zilustrowanie dalszych przygód słodziaków. Zwycięzcami zostali: Julia z kl. 1; Mikołaj, Ziemowit, Gracjan, Artur z kl. 2 i Hubert z kl. 3. Otrzymali słodzika – maskotki ufundowane przez sieć sklepów Biedronka. Inni uczniowie otrzymali książki, zakładki do książek i słodycze.

materiał: A. Golińska, B. Domańska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)