Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:
20 października 2018

„Słodziaki” oraz głośne czytanie

fot. pow.

fot. pow.

Szkoła Podstawowa w Wudzynie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pt. „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” ogłoszonej przez sieć sklepów Biedronka.

W czasie zajęć szkolnych dzieci z klas 1-3 SP wspólnie z nauczycielami czytały książkę R. Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. W celu zachęcenia do czytania w domu, uczniowie otrzymali plakaty z ilustracją, którą należało uzupełnić naklejkami – słodziakami. Za każdy dzień, w którym dzieci czytały w domu same lub z rodzicami, dostawały od nauczyciela nagrodę - naklejkę.

Obchodziliśmy również Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Podczas wspólnego spotkanie w świetlicy szkolnej dzieci uczyły się piosenki pt. „Poznaj Gang Słodziaków”, słuchały wieczorynek czytanych przez znanych aktorów i fragmentów wspomnianej książki. Razem z koleżankami z klasy 8 SP grały w „słodziakowe” gry, rozwiązywały tematyczne rebusy i zagadki. Ten dzień niektórzy uczniowie uświetnili przebraniami za swojego ulubionego słodziaka.

Dodatkowo ogłoszono konkurs literacko-plastyczny dla uczniów klas 1-3 SP na opisanie lub zilustrowanie dalszych przygód słodziaków. Zwycięzcami zostali: Julia z kl. 1; Mikołaj, Ziemowit, Gracjan, Artur z kl. 2 i Hubert z kl. 3. Otrzymali słodzika – maskotki ufundowane przez sieć sklepów Biedronka. Inni uczniowie otrzymali książki, zakładki do książek i słodycze.

materiał: A. Golińska, B. Domańska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)
0

Podatki, o których mogłeś nie słyszeć. Jak nie narobić sobie długów z niewiedzy?

O tym, że nie warto „zadzierać” z Urzędem Skarbowym chyba nikogo nie# trzeba przekonywać. Ale Ty śpisz spokojnie, bo regularnie i rzetelnie składasz deklaracje podatkowe, a potem dbasz, by w terminie uiścić ewentualną niedopłatę podatku. Tymczasem są takie podatki, o których możesz nawet nie wiedzieć, że dotyczą także Ciebie! Właśnie wyprawiłeś przyjęcie weselne i goście obdarowali Cię gotówką? Możliwe, że nawet 20% tej kwoty powinno powędrować do fiskusa. Kupiłeś używany samochód? Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie odprowadzisz podatku, stajesz się podejrzany o popełnienie przestępstwa albo wykroczenia skarbowego, za co grozi kara w wysokości od 1/10 do dwudziestokrotności minimalnego wynagrodzenia, czyli w bieżącym roku od 280 zł do 56 tys. zł! Gdy nie wywiążesz się z podatkowych obowiązków, dodatkowo rośnie dług z powodu naliczanych odsetek. Konsekwencje powstania zaległości są więc niebagatelne, tymczasem wiele osób nawet nie jest świadomych, że takie zaległości posiada. Tego rodzaju zobowiązania, kiedy nagle zostaną ujawnione, są ogromnym ciosem, którego nasz budżet może nie udźwignąć, a to już prosta droga do utraty płynności finansowej i uwikłania się w długi. Przeczytaj, co warto wiedzieć o kilku mniej popularnych podatkach, aby uniknąć „przypadkowego” zadłużenia w Urzędzie Skarbowym.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)