Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:
20 sierpnia 2021

„Dobry start”. Już blisko 2,5 mln wniosków o świadczenie

fot. gov.pl

fot. gov.pl

Rodzice doskonale radzą sobie ze składaniem wniosków# online. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie programem „Dobry start” – od 1 lipca br. złożono już blisko 2,5 mln wniosków o świadczenie. – Do tej pory wypłacono już ponad 2,8 mln świadczeń na kwotę prawie 845 mln zł – informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Dobry Start
Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza zakup wyprawki szkolnej dla powracających do nauki uczniów. To spory wydatek. Program „Dobry start” powstał po to, by odciążyć domowy budżet w tym czasie. Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7. do 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24. roku życia.

– Nabór wniosków w ramach tegorocznej edycji programu „Dobry start” rozpoczął się 1 lipca. Nie jest dla nas zaskoczeniem, że rodzice doskonale radzą sobie z wnioskowaniem o świadczenie online. Do tej pory złożono już blisko 2,5 mln wniosków obejmujących prawie 3,5 mln dzieci – informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W tym czasie wypłacono już ponad 2,8 mln świadczeń na kwotę prawie 845 mln zł.

„Dobry start” jeszcze sprawniej

Wnioski w ramach tegorocznej edycji programu można składać wyłącznie online, a cały proces obsługuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Realizacja programu przebiega jeszcze sprawniej niż w ubiegłym roku.

Od 1 lipca br. do 15 sierpnia br. złożono ponad 2,3 mln wniosków o świadczenie. W tym samym czasie wypłacono przeszło 2,4 mln świadczeń na kwotę 724,7 mln zł.

W analogicznym okresie roku 2020 złożonych zostało 1,93 mln wniosków, a liczba wypłaconych świadczeń wyniosła 2,06 mln na kwotę 618,6 mln zł.

– To pokazuje, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych bardzo dobrze radzi sobie z realizacją programu „Dobry start” – mówi minister Marlena Maląg.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski o świadczenie „Dobry start” można składać od 1 lipca br. za pośrednictwem:

Bankowości elektronicznej
Portalu Emp@tia
PUE ZUS

Ważne terminy!

Wnioski w ramach programu „Dobry start” można składać do 30 listopada br.

Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeżeli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to środki trafią na konto w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)
0

Podatki, o których mogłeś nie słyszeć. Jak nie narobić sobie długów z niewiedzy?

O tym, że nie warto „zadzierać” z Urzędem Skarbowym chyba nikogo nie# trzeba przekonywać. Ale Ty śpisz spokojnie, bo regularnie i rzetelnie składasz deklaracje podatkowe, a potem dbasz, by w terminie uiścić ewentualną niedopłatę podatku. Tymczasem są takie podatki, o których możesz nawet nie wiedzieć, że dotyczą także Ciebie! Właśnie wyprawiłeś przyjęcie weselne i goście obdarowali Cię gotówką? Możliwe, że nawet 20% tej kwoty powinno powędrować do fiskusa. Kupiłeś używany samochód? Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie odprowadzisz podatku, stajesz się podejrzany o popełnienie przestępstwa albo wykroczenia skarbowego, za co grozi kara w wysokości od 1/10 do dwudziestokrotności minimalnego wynagrodzenia, czyli w bieżącym roku od 280 zł do 56 tys. zł! Gdy nie wywiążesz się z podatkowych obowiązków, dodatkowo rośnie dług z powodu naliczanych odsetek. Konsekwencje powstania zaległości są więc niebagatelne, tymczasem wiele osób nawet nie jest świadomych, że takie zaległości posiada. Tego rodzaju zobowiązania, kiedy nagle zostaną ujawnione, są ogromnym ciosem, którego nasz budżet może nie udźwignąć, a to już prosta droga do utraty płynności finansowej i uwikłania się w długi. Przeczytaj, co warto wiedzieć o kilku mniej popularnych podatkach, aby uniknąć „przypadkowego” zadłużenia w Urzędzie Skarbowym.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)