Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
10 listopada 2022

„Lampy świecą się niepotrzebnie”. Zwrócono uwagę na zużycie energii

fot. arch

fot. arch

W dobie dbałości o zużycie energii gmina Osielsko zamierza poczynić pewne# oszczędności. Na początek planuje się likwidację starych lamp w sołectwie Niwy-Wilcze.

Na problem oszczędności energetycznych zwrócił uwagę podczas wrześniowej sesji Rady Gminy Osielsko radny Paweł Kamiński. – Na ulicy Karpackiej (sołectwo Niwy-Wilcze -  dop. KP), na odcinku już  wybudowanym kilka lat temu jest oświetlenie uliczne po obu stronach. Po jednej stronie jest oświetlenie lampami ledowymi, a po drugiej stronie jeszcze starymi, tj. sodowymi.  Lampy sodowe świecą się niepotrzebnie. Można je zlikwidować w moim odczuciu. Dlatego wnioskuję, żeby urząd zweryfikował ich zasadność. Mieszkańcy zwracają teraz uwagę na takie rzeczy w dobie konieczności oszczędzania, a my palimy lampy z obu stron ulicy nadmiarowo – podkreślił radny Kamiński.

Pozytywnie do wniosku radnego odniósł się wójt Osielska Wojciech Sypniewski. – Informuję, że oświetlenie na ul. Karpackiej, które jest zamontowane na słupach operatora sieci energetyczne jest przeznaczone do likwidacji. Zostaną zdemontowane po wykonaniu oświetlenia wzdłuż budowanego chodnika. Cztery oprawy sodowe, które świeciły, zostały włączone przez pomyłkę przez konserwatora oświetlenia – zapowiedział wójt.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)