Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
21 marca 2022

„Niebieski tydzień” w szkole. Policjanci przeprowadzili spotkania profilaktyczne

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

W ubiegłym tygodniu (14-18 marca) w Zespole Szkół w# Ostromecku Zespół Profilaktyki Społecznej Nieletnich i# Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz Fordon zorganizował dla uczniów tak zwany "Niebieski Tydzień".

Policyjni profilaktycy, Katarzyna Rzepińska, sierżant Tomasz Michalski oraz aspirant Monika Złotowska, przeprowadzili z wszystkimi klasami w szkole spotkania profilaktyczne. Najmłodszym dzieciom zgodnie z akcją dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze pod nazwą "Na drodze patrz i słuchaj" przypomniano zasady dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. W spotkaniu wykorzystano "Autochodzik" ufundowany przez Urząd Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej, który wywołał uśmiech na twarzach dzieci i wzbudził większe zainteresowanie poruszanym tematem.

W starszych klasach poruszono temat "Hejtu i mowy nienawiści", a także szeroko rozumianej tolerancji, co podyktowane jest pojawieniem się w szkołach dzieci z Ukrainy. Poruszono też temat agresji w szkole, uzależnień i odpowiedzialności karnej.

Kilka tygodni przed rozpoczęciem "Niebieskiego Tygodnia" ogłoszony został w szkole konkurs dla wszystkich uczniów. W dniu 18 marca 2022 roku został on rozstrzygnięty i dzieciom zostały wręczone nagrody rzeczowe, które ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Urzędu Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej. Dzieci z rąk Panów Komendantów kom. Tomasza Sury oraz kom. Mariusza Buwaja otrzymały nagrody w postaci bonów podarunkowych i klocków. Łączna kwota ufundowanych nagród wyniosła 1500 złotych. Laureaci nagrodzeni w konkursie nie kryli zadowolenia.

Materiał: KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)