Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
10 listopada 2022

„Projekt przebudowy drogi jest w trakcie uzgodnień”. Czy będzie rondo?

fot. pixabay

fot. pixabay

Koronowski samorząd prowadzi rozmowy z przedstawicielami# Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Bydgoszczy w sprawie przebudowy drogi krajowej nr 56. W pierwszej kolejności chodzi o budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Kotomierskiej oraz Jana Pawła II w Koronowie. Na razie przygotowywany jest projekt przebudowy drogi.

Problem przebudowy, przebiegającej przez Koronowo drogi krajowej nr 56 był poruszany wielokrotnie. Mieszkańcy Koronowa domagają się, aby poprawić bezpieczeństwo na tej drodze dla pieszych, jak i kierowców. Dotyczy to zwłaszcza newralgicznego skrzyżowania ulic Kotomierskiej oraz Jana Pawła II w Koronowie.

Ostatniego sierpnia o planowaną inwestycje zapytała radna Rady Miejskiej w Koronowie Ilona Pubanc. – Interpelacja dotyczy budowy ronda na skrzyżowaniu ulicy Kotomierskiej z ulicą Jana Pawła II. W związku z licznymi kolizjami, jakie mają tam często miejsce, uprzejmie proszę o niezwłoczne podjęcie rozmów w tej sprawie, które przyspieszyłyby rozwiązanie tego istotnego problemu – zaapelowała do burmistrza Koronowa radna Pubanc.

W połowie września burmistrz Koronowa pozytywnie odniósł się do apelu, ale jako że gmina nie jest zarządcą tej drogi, to niewiele mógł zadeklarować. – W odpowiedzi na pani interpelację (...) dotyczącą budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Kotomierskiej oraz Jana Pawła II informuję, że jest to droga krajowa nr 56 w Zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Bydgoszczy. Gmina Koronowo prowadzi rozmowy z zarządcą ww. drogi w temacie przebudowy odcinka znajdującego się w granicach miasta. Na ostatnim spotkaniu dyrektor GDDKiA poinformował, że projekt przebudowy drogi jest w trakcie uzgodnień. Na tym etapie nie jest jeszcze znana dokładna data zakończenia projektu. Realizacja inwestycji rozpocznie się po otrzymaniu stosownych pozwoleń – wyjaśnił burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski.

Czyli trzeba czekać na pozwolenia, aby móc wykonać projekt.

Materiał:

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)