Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
10 listopada 2022

„Projekt przebudowy drogi jest w trakcie uzgodnień”. Czy będzie rondo?

fot. pixabay

fot. pixabay

Koronowski samorząd prowadzi rozmowy z przedstawicielami# Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Bydgoszczy w sprawie przebudowy drogi krajowej nr 56. W pierwszej kolejności chodzi o budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Kotomierskiej oraz Jana Pawła II w Koronowie. Na razie przygotowywany jest projekt przebudowy drogi.

Problem przebudowy, przebiegającej przez Koronowo drogi krajowej nr 56 był poruszany wielokrotnie. Mieszkańcy Koronowa domagają się, aby poprawić bezpieczeństwo na tej drodze dla pieszych, jak i kierowców. Dotyczy to zwłaszcza newralgicznego skrzyżowania ulic Kotomierskiej oraz Jana Pawła II w Koronowie.

Ostatniego sierpnia o planowaną inwestycje zapytała radna Rady Miejskiej w Koronowie Ilona Pubanc. – Interpelacja dotyczy budowy ronda na skrzyżowaniu ulicy Kotomierskiej z ulicą Jana Pawła II. W związku z licznymi kolizjami, jakie mają tam często miejsce, uprzejmie proszę o niezwłoczne podjęcie rozmów w tej sprawie, które przyspieszyłyby rozwiązanie tego istotnego problemu – zaapelowała do burmistrza Koronowa radna Pubanc.

W połowie września burmistrz Koronowa pozytywnie odniósł się do apelu, ale jako że gmina nie jest zarządcą tej drogi, to niewiele mógł zadeklarować. – W odpowiedzi na pani interpelację (...) dotyczącą budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Kotomierskiej oraz Jana Pawła II informuję, że jest to droga krajowa nr 56 w Zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Bydgoszczy. Gmina Koronowo prowadzi rozmowy z zarządcą ww. drogi w temacie przebudowy odcinka znajdującego się w granicach miasta. Na ostatnim spotkaniu dyrektor GDDKiA poinformował, że projekt przebudowy drogi jest w trakcie uzgodnień. Na tym etapie nie jest jeszcze znana dokładna data zakończenia projektu. Realizacja inwestycji rozpocznie się po otrzymaniu stosownych pozwoleń – wyjaśnił burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski.

Czyli trzeba czekać na pozwolenia, aby móc wykonać projekt.

Materiał:

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)