Dziś mamy 13 sierpnia 2022, sobota, imieniny obchodzą:
23 czerwca 2022

„Słoneczniki” w 3 miesiące zebrały blisko 30 tys. zł!

fot. arch. KGW Białe Błota „Słonecziki”

fot. arch. KGW Białe Błota „Słonecziki”

Hojność i serce okazali mieszkańcy, odpowiadając na# akcję zorganizowaną wspólnie przez Koło Gospodyń Wiejskich „Słoneczniki”, gminę Białe Błota oraz partnerską gminę Elbmarsch z Niemiec. Od pierwszych dni po agresji Rosji na Ukrainę, KGW „Słoneczniki” aktywnie i spontanicznie spieszyło z pomocą wojennym uchodźcom.

Koło Gospodyń przy wsparciu ze strony gminy Białe Błota, utworzyło także specjalne konto celowe, apelując o wpłaty najdrobniejszych nawet sum na rzecz pomocy uchodźcom. Konto otwarto 3 marca 2022 r. Tytułem wpłat od mieszkańców ogółem wpłynęło 28 tys. 590 zł.

„Słoneczniki”, dziękując mieszkańcom w imieniu ukraińskich gości za okazaną pomoc, w ramach rozliczenia informują też o dokonanych wydatkach ze specjalnego konta. Poszczególne sumy przekazywano w ścisłym porozumieniu z gminą Białe Błota, koordynującą działaniami na rzecz uchodźców. W pierwszej kolejności kwota 5 623,25 zł pokryła koszty zakup 43 wyprawek szkolnych, m.in. plecaków razem z wyposażeniem w przybory dla dzieci z ukraińskich rodzin. Wydano również 1 737,18 zł na zakup artykułów drogeryjnych, chemicznych i higieny osobistej. Z kolei kupno artykułów spożywczych to koszt rzędu 4 933,89 zł. Podano również koszt prowizji za wykonane przelewy- niespełna 3 zł.

Po zrealizowanych transakcjach na specjalnym koncie pozostała suma 16 292,68 zł.  „Słoneczniki” wyrażają swą szczególną wdzięczność za postawę mieszkańców, finansową pomoc i wsparcie szczególnie istotne teraz, gdy już wiadomo, że rozpętany przez Rosję konflikt może potrwać jeszcze długo. Nadal można również wpłacać nawet najdrobniejsze kwoty. Przypominamy nr konta: 13 8142 0007 0407 0661 2000 0004 koniecznie z dopiskiem: Darowizna – ofiarom wojny.

„Słoneczniki” w 3 miesiące zebrały blisko 30 tys. zł. Pieniądze przeznaczono dla ofiar wojny
Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)