Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
10 listopada 2022

„To jest dla gminy zadaniem priorytetowym”. Remont będzie na 2023

fot. arch.

fot. arch.

Tak zapewnia burmistrz Koronowa, a sprawa dotyczy remontu świetlicy wiejskiej w# Tryszczynie. Inwestycja zaplanowana jest na wiosnę przyszłego roku.

Na początku września radna Rady Miejskiej w Koronowie Katarzyna Szulta-Romaniuk zapytała władze Koronowa o remont świetlicy wiejskiej w Tryszczynie. Sołectwo nie ma obecnie do dyspozycji budynku. Dlatego też Szulta-Romaniuk, która jest jednocześnie sołtysem Tryszczyna złożyła pewną propozycję. – Mając na względzie potrzeby sołectwa zgłaszam interpelację w sprawie przekazania sołectwu Tryszczyn budynku gminnego przy ul. Boczna 5 na tymczasową siedzibę świetlicy wiejskiej, do czasu wyremontowania właściwego budynku świetlicy przy ul. Bydgoskiej 12 – zaproponowała radna.

Dość pozytywnej odpowiedzi radnej udzielił zastępca burmistrza Koronowa Sławomir Marszelski. – W odpowiedzi (…) na interpelację w sprawie świetlicy wiejskiej w Tryszczynie wyjaśniam, co następuje. Aktualne trwają prace nad sporządzeniem dokumentacji projektowej, która zakończy się złożeniem wniosku o wydanie pozwolenia na budowę. Prace remontowe zaplanowane są na wiosnę 2023 roku, po uzyskaniu stosownej decyzji i wyłonieniu wykonawcy w postępowaniu w ramach zamówień publicznych – oznajmił.

Jednocześnie do propozycji radnej o udostępnienie budynku przy ulicy Bocznej 5 wiceburmistrz ustosunkował się sceptycznie. – Budynek gminny przy ul. Bocznej 5 w Tryszczynie nie spełnia warunków użytkowania. Wymaga generalnego remontu, co w kontekście planowanych nakładów na świetlicę położoną przy ul. Bydgoskiej 12 nie jest zasadne. Zapewniam, że przedmiotowy temat jest dla gminy zadaniem priorytetowym – zapewnił Sławomir Marszelski.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)