Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
14 czerwca 2022

10. rocznica Odsłonięcia i Poświęcenia Pomnika Powstańców

fot. UG w Nowej Wsi Wielkiej

fot. UG w Nowej Wsi Wielkiej

W sobotę 11 czerwca 2022 r. w miejscowości Brzoza, odbyły się Gminne Obchody# 10. Rocznicy Odsłonięcia i Poświęcenia odbudowanego Pomnika Powstańców Wielkopolskich w Brzozie oraz 99. Rocznicy Odsłonięcia i Poświęcenia Pomnika, która miała miejsce w okresie międzywojennym. W tym roku przypada również 103. Rocznica bitwy o Brzozę.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 15:00 Mszą Świętą za Ojczyznę i poległych w walce o wolność Powstańców Wielkopolskich w kościele NMP Królowej Polski w Brzozie. Następnie zebrani przeszli pod Pomnik, gdzie w asyście wojskowej przywitano poczty sztandarowe, delegacje, gości i zebranych Mieszkańców. Przedstawiciele władz naszej Gminy: Pan Waldemar Owczarzak, Przewodniczący Rady Gminy i Pan Leszek Latosiński, Sekretarz Gminy, reprezentujący Pana Wójta, zabrali głos odnosząc się do meritum uroczystości. Przybyłe delegacje złożyły wieńce pod Pomnikiem, a Organizatorzy obchodów rocznicowych zebranym na uroczystości wręczyli pamiątkowe Medale. Następnie zebrani przeszli na plac obok budynku wielofunkcyjnego, gdzie dalsza część spotkania była połączona z festynem dla dzieci i występami artystycznymi: dzieci z Przedszkola „Jarzębinka”, młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich oraz artystów, którzy wystąpili z okolicznościowym programem. Spotkanie zakończyła zabawa taneczna zorganizowana dla chętnych.

Materiał: UG w Nowej Wsi Wielkiej

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)