Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:
09 listopada 2018

100 lat niepodległości

fot. ZS Ostromecko

fot. ZS Ostromecko

9 listopada w Zespole Szkół w Ostromecku odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Montaż słowno-muzyczny rozpoczął się od hymnu narodowego zaśpiewanego przez wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości o godz. 11.11. W ten sposób nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego- wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Podczas apelu uczniowie klasy IV a, VI oraz VIII a przypomnieli nam drogę Polaków do odzyskania po 123 latach niewoli - Wolności.

Całemu programowi artystycznemu towarzyszyła oprawa muzyczna, o którą zadbała ze swoim zespołem muzycznym Anna Grzybek-Korzeniewska. Uroczystość prowadzona była przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Mikołaja Peplińskiego.

Program obejrzeli zaproszeni goście oraz mieszkańcy Ostromecka. Następnie wręczone zostały nagrody za udział w konkursach, które odbyły się w ramach obchodów 100 lat Niepodległości. Wręczył je koordynator obchodów Wojciech Witt.

Konkurs plastyczny „Polskie symbole narodowe”.

1. Joanna Gajewska kl. I b, Barbara Gajewska kl. II

2. Zuzanna Tomczyńska kl. II, Adam Czechowski kl. II, Jakub Piekut kl. I b

3. Tymon Pobudkiewicz kl. III, Ilona Magdziński kl. II, Zuzanna Tomczyńska kl. II

Konkurs wiedzy historycznej „Polskie drogi do Niepodległości”.

1. Mikołaj Szabłowski kl. VIII b

2. Zuzanna Wolska kl. III gimnazjum

3. Wiktor Kowalski kl. VIII b, Mikołaj Pepliński kl. VII

Prezentacja multimedialna „Ojcowie naszej Niepodległości”.

1. Kinga i Maciej Halama kl. VI, Michał Frąckiewicz kl. VI

2. Igor Pawluszak kl. VII, Szymon Nadoliński kl. VII

3. Nikola Tarka kl. VI, Gracjan Michalczyszyn kl. VI

Wiersz patriotyczny.

Amelia Skrzecz kl. IV a, Rupert Skrzecz kl. V b, Michał Frąckiewicz kl. VI.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)
0

Podatki, o których mogłeś nie słyszeć. Jak nie narobić sobie długów z niewiedzy?

O tym, że nie warto „zadzierać” z Urzędem Skarbowym chyba nikogo nie# trzeba przekonywać. Ale Ty śpisz spokojnie, bo regularnie i rzetelnie składasz deklaracje podatkowe, a potem dbasz, by w terminie uiścić ewentualną niedopłatę podatku. Tymczasem są takie podatki, o których możesz nawet nie wiedzieć, że dotyczą także Ciebie! Właśnie wyprawiłeś przyjęcie weselne i goście obdarowali Cię gotówką? Możliwe, że nawet 20% tej kwoty powinno powędrować do fiskusa. Kupiłeś używany samochód? Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie odprowadzisz podatku, stajesz się podejrzany o popełnienie przestępstwa albo wykroczenia skarbowego, za co grozi kara w wysokości od 1/10 do dwudziestokrotności minimalnego wynagrodzenia, czyli w bieżącym roku od 280 zł do 56 tys. zł! Gdy nie wywiążesz się z podatkowych obowiązków, dodatkowo rośnie dług z powodu naliczanych odsetek. Konsekwencje powstania zaległości są więc niebagatelne, tymczasem wiele osób nawet nie jest świadomych, że takie zaległości posiada. Tego rodzaju zobowiązania, kiedy nagle zostaną ujawnione, są ogromnym ciosem, którego nasz budżet może nie udźwignąć, a to już prosta droga do utraty płynności finansowej i uwikłania się w długi. Przeczytaj, co warto wiedzieć o kilku mniej popularnych podatkach, aby uniknąć „przypadkowego” zadłużenia w Urzędzie Skarbowym.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)