Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
25 listopada 2022

102. urodziny najstarszego mieszkańca gminy. Najlepsze życzenia dla Pana Antoniego

fot. Gmina Sicienko

fot. Gmina Sicienko

Dzień 11 listopada to nie tylko święto odzyskania przez# Polskę niepodległości, ale również dzień urodzin naszego najstarszego mieszkańca Gminy Sicienko Pana Antoniego Pokrętka. Pan Antoni mieszka w Łukowcu i właśnie 11.listopada obchodzi swoje 102. urodziny.

Dzień później, wraz z Jego Rodziną, Wójt Gminy Piotr Chudzyński, w imieniu mieszkańców, złożył życzenia 200 lat w zdrowiu i spełnienia marzeń (bo przecież każdy je ma bez względu na wiek).

Pan Antoni Pokrętka z bronią w ręku walczył podczas II wojny o naszą wolność. Z jego wspomnień wynika, że najtrudniejsze chwile przeżył w 1944r. podczas walk o Warszawę i na początku 1945r. podczas walk o Wał Pomorski. W obecnych czasach, gdy wojna trwa przy naszej wschodniej granicy, takie wspomnienia wydają się być nader autentyczne.

Materiał: Gmina Sicienko

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)