Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:
30 września 2022

19-latek trafił do aresztu. Trzymał w domu narkotyki

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Kryminalni z bydgoskiego Fordonu ustalili i zatrzymali bydgoszczanina# mającego związek z przestępczością narkotykową. Na dodatek mężczyzna odpowie za udzielanie zabronionych środków innej osobie oraz za nakłanianie innej osoby do dokonania rozboju. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Wszystko zaczęło się od informacji kryminalnych z komisariatu w Fordonie, iż znany im 19-latek może mieć związek z narkotykami. By to sprawdzić pojechali w minioną środę (28 września) do jego miejsca zamieszkania. Na potwierdzenie swoich podejrzeń nie musieli długo czekać.

Podczas przeprowadzonego w jego mieszkaniu przeszukania policjanci ujawnili znaczne ilości środków odurzających i psychotropowych. Przeprowadzone wstępne badania potwierdziły, że to 135 gramów kryształu MDMA w postaci białego proszku oraz ponad 50 gramów tabletek MDMA, a także 26 gramów marihuany. 19-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci w tym czasie gromadzili materiał dowodowy, ponieważ posiadanie znacznej ilości środków odurzających to nie jedyne przewinienie bydgoszczanina. Z ustaleń policjantów wynikało, że odpowiada on również za handel środkami odurzającymi w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz za nakłanianie innej osoby do dokonania rozboju w sierpniu 2022 roku. Wówczas pokrzywdzony utracił telefon o wartości kilku tysięcy złotych.

Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, handlu nimi w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz sprawstwa kierowniczego dokonania rozboju. Może mu za to grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (29 września) sędzia, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, aresztował 19-latka na trzy miesiące.

Materiał: KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)