Dziś mamy 25 stycznia 2025, sobota, imieniny obchodzą:
15 lipca 2024

Akcja protestacyjno - informacyjna. W obronie Lasów Państwowych

fot. Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

fot. Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

W obronie Lasów Państwowych, w 100-lecie ich istnienia, miała miejsce #akcja protestacyjno - informacyjna Związku Przedstawicieli Leśników Polskich przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy.

Na ręce Piotr Hemmerling - I Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski przekazano petycję zawierającą postulaty leśników.

Państwo macie prawo, a wręcz obowiązek zgłaszania rzeczy, które waszym zdaniem są niezgodne z interesem naszego narodu, z interesem Polaków. Nie wszyscy znają się na gospodarce leśnej. Właśnie po to jesteście Wy, którzy posiadacie odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, aby o nasze dobro narodowe dbać.

Przyjmę Wasze postulaty i obiecuję, że znajdą one właściwe miejsce, bo taka jest rola przedstawicieli administracji rządowej w terenie. Z całą powagą zostaną one przekazane – zadeklarował Wicewojewoda.

Złożone na ręce Wicewojewody postulaty zostaną niezwłocznie przekazane do Ministra Klimatu i Środowiska Paulina Hennig - Kloska.

Wicewojewoda złożył także zebranym życzenia w związku z dzisiejszym świętem Dnia Leśnika.

Materiał: Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 100 72

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań

8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy

(czytaj więcej)
0

23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik?

Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z #największych problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)