Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
08 listopada 2022

Areszt dla 17-latka. Trzymał 100 gramów 4CMC

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

17-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Taką decyzję podjął sąd o# zapoznaniu się z aktami sprawy. Nastolatek w mieszkaniu miał ponad 100g zakazanego narkotyku. Dodatkowo usiłował sprzedać narkotyk osobie małoletniej. Ponadto był poszukiwany. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Kryminalni z bydgoskiego Błonia ustalili, że jeden z mieszkańców osiedla Osowej Góry może być zamieszany w proceder narkotykowy. Funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego, okazał się nim być 17-latek. Policjanci ustalili jego aktualne miejsce zamieszkania.

W piątek 4 listopada kryminalni przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres. Tam przed posesją zauważyli podejrzewanego. Ten na widok policjantów zaczął uciekać. Szybko został zatrzymany i obezwładniony. Nastolatek ratował się ucieczką nie bez powodu. W policyjnym systemie figurował jako osoba poszukiwana do doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Niemniej jednak, to nie był jedyny powód. Funkcjonariusze w zajmowanym przez niego mieszkaniu zabezpieczyli ponad 100 g kryształków. 17-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu. Wstępne badania laboratoryjne potwierdziły, że zabezpieczona substancja to 4CMC, czyli zakazany ustawą narkotyk.

Śledczy z bydgoskiego Błonia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. To jednak nie wszystko. Policjanci udowodnili mu także usiłowanie sprzedaży narkotyku małoletniemu. 17-latek został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt.

7 listopada sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Za te przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)