Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:
15 października 2021

Będą wybory nowego sołtysa. W jakiej formie odbędzie się głosowanie?

fot. archiwum

fot. archiwum

Po rezygnacji dotychczasowej sołtys w# Białych Błotach, wójt gminy wyznaczył termin wyborów nowego sołtysa i członków rady sołeckiej. Wybory uzupełniające zostały ogłoszone na niedzielę, 24.10.2021 r. Spisy wyborców są dostępne do wglądu na wniosek mieszkańców sołectwa Białe Błota w Urzędzie Gminy przy ul. Szubińskiej 7, pokój 1, w godzinach pracy urzędu.

Sołtys oraz członkowie rady sołeckiej wybierani są w głosowaniu tajnym, bezpośrednim, spośród nieograniczonej liczby kandydatów, przez stałych mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania. Warto podkreślić, że wybór sołtysa i członków rady sołeckiej następuje właśnie w głosowaniu tajnym i bezpośrednim, stąd ważny jest liczny udział mieszkańców w wyborach, zainteresowanych rozwojem swojego sołectwa

Biorąc pod uwagę fakt, że głosowanie jest tajne, komisja skrutacyjna rozdaje karty do głosowania zao­patrzone pieczęcią Urzędu Gminy Białe Błota z widocznymi na niej nazwiskami kandydatów.

Głos jest ważny, jeżeli wyborca na karcie do głosowania postawi tylko jeden znak „X" przy nazwisku kandydata, na którego głosuje.

Wybrany zostaje kandydat, który uzyskał największą liczbę głosów.
W wypadku tej samej liczby głosów oddanych na kilku kandydatów głosowanie powtarza się, ograniczając jedynie do tych osób, wobec których uzyskane głosy rozłożyły się równomiernie.

Mieszkańcy sołectwa Białe Błota będą mogli głosować w wyborach uzupełniających sołtysa i rady sołeckiej przez całą niedzielę, 24 października w lokalu wyborczym przy ul. Centralnej 27a, urządzonym w Zakładzie Aktywności Zawodowej.

Głosowanie potrwa bez przerwy, od godz. 9.00. do 15.00.

Materiał: UG w Białych Błotach 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Mniej dzikich wysypisk, ale ilość śmieci na nich wzrosła lawinowo. Niepokojące dane

W 2020 r. podczas likwidacji dzikich wysypisk zebrano prawie# trzy razy więcej odpadów niż miało to miejsce rok wcześniej. Tymczasem liczba zlikwidowanych w ciągu roku miejsc, gdzie nielegalnie składowano śmieci, zmniejszyła się w latach 2019-2020 z 11 370 do 9 972. Oznacza to, że problem związany z nieprawidłowym, bezprawnym i zagrażającym środowisku unieszkodliwianiem odpadów nadal pozostaje nierozwiązany.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)