Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
03 listopada 2022

Chanson zdobył „Złote Pasmo”. Stanął na podium konkursu chórów

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Dziecięcy chór Chanson, działający na co dzień w# Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach został nagrodzony „Złotym Pasmem” i miejscem na podium podczas Wojewódzkiego Konkursu Chórów Regionu Kujawsko- Pomorskiego. Konkurs jest częścią Projektu Akademia Chóralna- Śpiewająca Polska 2022, objętego patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nagroda „Złotego Pasma” przyznana w ramach projektu „Śpiewająca Polska” stanowi nobilitację dla chóru  Chanson z białobłockiej szkoły. Konkursowe jury było pod wrażeniem artystycznego kunsztu i profesjonalnego przygotowania młodych wykonawców. Dodatkowe laury i Dyplom dla Najlepszego Dyrygenta zebrała Magdalena Opalińska, założycielka i prowadząca chór Chanson. Chórzystów uhonorowano również dyplomem za najlepsze wykonanie utworu z elementami ruchu.

Muzyczna klasyka chóralna w wykonaniu Chanson zabrzmiała wyjątkowo we wnętrzach auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy.  Partie solowe zaśpiewały  przepięknie Alicja Góra i Milena Kujawka. Ich pełna wdzięku, odważna interpretacja na długo pozostanie w pamięci słuchaczy.

Chór Chanson Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach działa nieprzerwanie od 2003 roku, pod kierunkiem założycielki - Magdaleny Opalińskiej, absolwentki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Chór tworzą uczniowie z klas IV-VI, dla których śpiew jest wspólną pasją, powodem do satysfakcji są zaś muzyczne sukcesy, a przy okazji dobra zabawa podczas biwaków integracyjno-szkoleniowych.

Chór czynnie uczestniczy nie tylko w życiu szkoły, ale i społeczności lokalnej, koncertując podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości, Dnia Żołnierzy Wyklętych, Święta Konstytucji Trzeciego Maja, czy wspólnego kolędowania. Przy wsparciu dyrektor szkoły, Danuty Ferenstain, Chanson stale zgłasza swój udział konkursach wokalnych w regionie i województwie, zdobywając nagrody i wyróżnienia- czego dowodem są ostatnio zebrane laury.
Dumni z osiągnięć chóru Chanson, życzymy młodym adeptom pieśni chóralnej kolejnych znakomitych prezentacji w salach koncertowych regionu i całego kraju.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)