Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:
19 października 2022

Co gra w duszy uczniom? Wyśpiewali to swoim nauczycielom

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Szereg atrakcji z myślą o nauczycielach i pracownikach# oświaty przygotował Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie. Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetnił koncert pod hasłem „Co nam w duszy gra” zorganizowany staraniem uczniów, którzy postanowili uhonorować śpiewająco swoją kadrę nauczycielską.

Jednak najpierw Mirosław Donarski, dyrektor szkoły złożył życzenia wszystkim nauczycielom w dniu ich święta, wręczając także nagrody i wyróżnienia zasłużonym.  Za nauczycielski trud dziękował także Paweł Zuehlke, Zastępca Wójta Gminy Białe Błota razem z Anną Banaszek, Wiceprzewodniczącą Rady Gminy i radnymi: Katarzyną Tomicką oraz Bronisławem Balcerowskim. Wzruszenie towarzyszyło pożegnaniu  Grażyny Puzio, nauczycielki matematyki, która zakończyła wieloletnią współpracę z placówką. Uhonorowano również dwoje pracowników odchodzących na emeryturę: Jolantę Wiśniewską- Nowak, nauczycielkę WF i Mirosława Kurka, pracownika obsługi, dziękując im za codzienną, pełną zaangażowania pracę na rzecz szkoły w Łochowie.

Kolejną porcję wzruszeń i emocji dostarczył już sam koncert. Sceniczno- muzyczny recital rozpoczął Tomek Wieliński z klasy 5b utworem “Jesteś lekiem na całe zło”- dedykowanym specjalnie dyrektorowi szkoły. Natomiast klasa  5a w brawurowej  interpretacji piosenki “Bo jak nie my to kto” przypomniała, jak dalece niezastąpione są wicedyrektorki…   

W ramach podziękowania nauczycielom mającym pod swoją opieką najmłodsze roczniki uczniów, zabrzmiały z kolei niezapomniane przeboje w interpretacji  Chóru Bambino  pod opieką Agaty Żejmo-Głowackiej: “Witajcie w naszej bajce” i “Słoneczko nasze rozchmurz buzię”.

Koncert swoim brzmieniem wypełniła też grupa Black Diamond dokonując starań, by w utworze “Sweet Dreams” ścisłe umysły matematyków i fizyków, dynamicznie wzniosły się  w świat marzeń. Serca historyków poruszył natomiast  Chór Sereno swoim wspaniałym wykonaniem “U prząśniczki”. Organizatorzy nie zapomnieli też o nauczycielkach przedmiotów artystycznych, zauroczonych utworem  “Chodź pomaluj mój świat” w wykonaniu  Ewy Lewandowskiej, mamy Oliwii Lewandowskiej z kl. 6b i chórzystek Sereno. Klasa 8c utworem Natalii Kukulskiej “Co powie tata” podziękowała także nauczycielom informatyki i techniki.

Było również miejsce na wyśpiewane życzenia dla filolożek i bibliotekarek. Zadbała o to klasa 4a  w utworze Jana Brzechwy “Leń” . Artystycznych doznań wysokich lotów  dostarczyła też „6b”, która wykonując  utwór “Siedem” porwała z krzeseł widownię, na czele z nauczycielami religii. Podtrzymując dalej gorącą atmosferę, „6c”zaprezentowała natomiast utwór  “Góry do góry”. W jego wykonaniu uczestniczyła już prawie cała publiczność. Nauczycielom wychowania fizycznego podziękowała również klasa 8a, brawurową interpretacją  utworu “Gimnastyka” Maryli Rodowicz. Był także czas na nowe brzmienia. Sięgnęła po nie klasa 5e,  piosenką “Siema” TGD dziękując  pracownikom obsługi za ich codzienny trud.

Koncert zwieńczyła wyjątkowa niespodzianka - życzenia i serdeczne pozdrowienia nadesłane z zaprzyjaźnionej szkoły polskiej na Litwie, Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie. Słuchacze i widzowie mogli podziwiać więc kreatywną choreografię, pięknie dopasowane (czasem lekko “podrasowane” głosy) oraz żartobliwą interpretację tekstów polskich piosenek. Gra świateł i efekty specjalne nadały całości niepowtarzalną oprawę i atmosferę. Zachwycona publiczność uświadomiła sobie, jak wiele jeszcze talentów i osobowości tworzy bogata w swej  różnorodności społeczność szkolna w Łochowie.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 13 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)