Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:
07 listopada 2018

Czas pożegnań

fot. KP

fot. KP

Uroczysty przebieg miała środowa sesja gminy Dobrcz.

Była to ostatnia sesja rady wyłonionej w zeszłym roku w przedterminowych wyborach. Obrady ograniczono do minimum. Sprawozdania z zakończonej kadencji złożyli przewodniczący komisji: rewizyjnej, budżetu i spraw gospodarczych oraz oświaty i spraw społecznych. Swoje sprawozdanie złożył również przewodniczący rady Antoni Bigaj. Na koniec przewodniczący Bigaj wręczył radnym oraz ustępującemu wójtowi gminy Dobrcz, Krzysztofowi Szali albumy poświęcone 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Wójt Szala, który po przegranych wyborach przechodzi na emeryturę, podziękował za 20-letnią współpracę radzie oraz pracownikom urzędu i sołtysom. Ustępujący włodarz Dobrcza otrzymał kwiaty i życzenia od przedstawicieli sołtysów, radnych, pracowników urzędu gminy i dyrektorów szkół.

Radna Marzena Żmuda-Czekaj (nie została wybrana do rady) również podziękowała za współpracę i obdarowała radnych upieczonymi własnoręcznie ciastkami. 

Co ciekawe sesja zgodnie z wprowadzonymi przez Sejm wymogami była nagrywana i prowadzono z niej transmisję.

Przewodniczący Bigaj zapowiedział, że po rozmowie z komisarzem wyborczym termin sesji wyznaczono na 23 listopada (piątek) o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrczu. Podczas sesji zaprzysiężona zostanie nowa gminna rada i nowy wójt Andrzej Berdych. Zarówno wójt jak i rada sprawować będą mandat przez pięcioletnią kadencję.  

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)