Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:
08 października 2021

Cztery Pory Roku nad Kanałem Górnonoteckim. Inauguracja II edycji

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Dębinek to wieś w Gminie Białe Błota, należąca do Sołectwa Prądki. Znajduje się #tam wodny węzeł rozrządowy, tworzący ciekawe środowisko przyrodnicze. Dwie zbytkowe śluzy i trzy jazy dzielą nurt wodny umożliwiając regulację na dwie odnogi: jedną zasilającą Noteć i drugą poprowadzoną do Kanału Bydgoskiego.

Cztery Pory Roku nad Kanałem Górnonoteckim to projekt rozpoczęty kilkanaście lat temu. W piątek 8 października br. w miejscowości Dębinek odbędzie się jesienna inauguracja II edycji tego przedsięwzięcia.

Weźmie w niej udział 136 uczniów z trzech szkół podstawowych naszej gminy – Białych Błot, Łochowa i Przyłęk. Uczestnicy pracować będą w dziesięciu grupach tematycznych: fotograficznej, języka angielskiego, języka niemieckiego, literackiej, matematycznej, plastycznej, przyrodniczej, technicznej, turystyczno – sportowej i wędkarskiej.

W pięknych okolicznościach przyrody nauczyciele, po trzech z każdej ze szkół gminnych, przeprowadzą autorskie zajęcia mające na celu rozwijanie zainteresowań i kształtowanie umiejętności tematycznych. Wszystko po to, by zintegrować się, poszerzyć wiedzę, a przy okazji zwrócić uwagę na walory krajoznawcze Kanału Górnonoteckiego i miejscowości Dębinek.

Patronat nad projektem objął Wójt Gminy Białe Błota. Organizatorami imprezy są dyrektorzy trzech szkół podstawowych: Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach. Współorganizatorami zaś: Nadleśniczy Nadleśnictwa Bydgoszcz, Sołtys Sołectwa Prądki, Rady Sołecka Sołectwa Prądki, Prezes Koła Gminnego PZW 72 w Białych Błotach, Kierownik Centrum Obsługi Edukacji i Sportu w Białych Błotach, Właściciel firmy Przystań Łochowo.

Uczestnicy otrzymają nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Bydgoszcz, dyrektorów szkół, Urząd Gminy w Białych Błotach, Sklep Biały Robak, Firmę EXPERT.

Materiał: Mirosław Donarski

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)
0

Podatki, o których mogłeś nie słyszeć. Jak nie narobić sobie długów z niewiedzy?

O tym, że nie warto „zadzierać” z Urzędem Skarbowym chyba nikogo nie# trzeba przekonywać. Ale Ty śpisz spokojnie, bo regularnie i rzetelnie składasz deklaracje podatkowe, a potem dbasz, by w terminie uiścić ewentualną niedopłatę podatku. Tymczasem są takie podatki, o których możesz nawet nie wiedzieć, że dotyczą także Ciebie! Właśnie wyprawiłeś przyjęcie weselne i goście obdarowali Cię gotówką? Możliwe, że nawet 20% tej kwoty powinno powędrować do fiskusa. Kupiłeś używany samochód? Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie odprowadzisz podatku, stajesz się podejrzany o popełnienie przestępstwa albo wykroczenia skarbowego, za co grozi kara w wysokości od 1/10 do dwudziestokrotności minimalnego wynagrodzenia, czyli w bieżącym roku od 280 zł do 56 tys. zł! Gdy nie wywiążesz się z podatkowych obowiązków, dodatkowo rośnie dług z powodu naliczanych odsetek. Konsekwencje powstania zaległości są więc niebagatelne, tymczasem wiele osób nawet nie jest świadomych, że takie zaległości posiada. Tego rodzaju zobowiązania, kiedy nagle zostaną ujawnione, są ogromnym ciosem, którego nasz budżet może nie udźwignąć, a to już prosta droga do utraty płynności finansowej i uwikłania się w długi. Przeczytaj, co warto wiedzieć o kilku mniej popularnych podatkach, aby uniknąć „przypadkowego” zadłużenia w Urzędzie Skarbowym.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)