Dziś mamy 16 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:
12 sierpnia 2021

Dostawczak z nielegalnym suszem. Skarb Państwa straciłby ponad 630 tys. zł

fot. pow.

fot. pow.

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej# Administracji Skarbowej przechwycili w trakcie kontroli drogowej ponad tonę nielegalnego suszu tytoniowego. Gdyby towar trafił na czarny rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 630 tys. złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej monitorowali przewóz towarów na drodze krajowej nr 25 w okolicach miejscowości Brzoza.
W trakcie działań kontrolnych, patrol Służby Celno-Skarbowej zatrzymał samochód dostawczy, którego kierowca nie potrafił wyjaśnić jaki ładunek przewozi i nie posiadał żadnych dokumentów na transportowany towar.

W skontrolowanym pojeździe funkcjonariusze KAS znaleźli 50 worków foliowych, w których znajdował susz tytoniowy oraz 7 balotów sprasowanych liści tytoniowych bez wymaganych znaków akcyzy.

Mundurowi łącznie zabezpieczyli 1162 kg nielegalnego suszu, na którym ciążą należności podatkowe w wysokości ponad 630 tys. złotych.

Z takiej ilości tytoniu można by wyprodukować ponad 1 mln sztuk papierosów.

Zatrzymanemu 37-letniemu bydgoszczaninowi, kierowcy samochodu dostawczego, zostały postawione zarzuty. Na poczet postępowania zarekwirowano pojazd służący do popełnienia przestępstwa.

Postępowanie prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu.


Materiał: Bartosz Stróżyński /Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Budowlany raj i transportowa trauma. Niektórzy żałują założenia firmy

W budownictwie żaden z prezesów czy właścicieli firm nie żałuje, że# prowadzi tego typu biznes. Wśród firm transportowych aż 6 na 10 szefów czy właścicieli zarzeka się, że kolejny raz nie uruchomiłoby przedsiębiorstwa specjalizującego się w usługach przewozowych. Przyczyny niechęci do nowego startu w tej samej branży są różne. Przedstawiciele handlu i przemysłu wspominają przede wszystkim o wymagających warunkach wysokiej konkurencyjności. Usługodawcy narzekają na kapitałochłonność i podobnie jak przedsiębiorcy transportowi rozważają prowadzenie działalności poza granicami kraju – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Alkoholowego Zespołu Płodowego. Co należy o nim wiedzieć?

Światowy Dzień FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy) obchodzony jest# 9 września i rozpoczyna się punktualnie o godzinie 9:09 od 1999 roku, kiedy to w Auckland w Nowej Zelandii, o godzinie 9.09 zabrzmiały dzwony w Kościele Metodystów. Powtarzające się dziewiątki w dacie i godzinie mają symboliczną wymowę: 9 miesięcy ciąży bez alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Co 5. Polak choruje na otyłość. Konsekwencje niewidoczne gołym okiem

Z badań wynika, że niemal 60% dorosłych Polaków waży za# dużo, a odsetek ten w ciągu ostatnich 10 lat wzrósł o 13%. Otyłość ma 21%, a nadwagę 38% mieszkańców naszego kraju. Choroba ta generuje około 200 powikłań, ale mówiąc o skutkach jej występowania należy też wspomnieć o konsekwencjach ekonomicznych. Z raportu Fundacji Republikańskiej ”Otyłość epidemią XXI wieku” wynika, że koszty bezpośrednie otyłości (świadczenia zdrowotne i koszty leków, stosowanych głównie w terapii powikłań otyłości, a także programy profilaktyczne), stanowią około 5 mld złotych rocznie. Koszty pośrednie, choć trudne do oszacowania (wynikające z absencji w pracy, utraconych podatków lub dochodów) wynoszą około 10 mld zł rocznie.

(czytaj więcej)
0

Wesela coraz droższe. Młoda para wydaje średnio 40 tysięcy złotych

Koszt organizacji przyjęcia ślubnego w Polsce rośnie z# roku na rok. Ile kosztuje wesele? Jak wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych średni wydatek na imprezę dla 100 do 150 osób to od 50 do 80 tysięcy złotych. Wartość rynku ślubnego oscyluje w graniach 7 miliardów złotych, a w kopertach nowożeńcy dostają rocznie 2,5-3 miliardów złotych. Wspomniane kwoty to mediana, a najbogatsze pary w Polsce potrafią wydać nawet kilkaset tysięcy złotych na wymarzone przyjęcie ślubne.

(czytaj więcej)