Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:
27 czerwca 2022

Dwie tragedie w tym samym dniu. Wypadki na DK 25

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności dwóch# śmiertelnych wypadków w powiecie bydgoskim. Kierowcy z niewyjaśnionych przyczyn zjechali na przeciwny pas ruchu i zderzyli się z pojazdami. Do tragedii doszło w miejscowościach Emilianowo na DK 10 i w Kobylarni.

Wczoraj 23 czerwca około godziny 15:30 dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na krajowej 10 na wysokości miejscowości Emilianowo. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego. Tam funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że w zdarzeniu brały udział trzy pojazdy.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący pojazdem marki Peugeot z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie uderzył w bok pojazdu marki BMW, a następnie czołowo zderzył się z pojazdem marki Skoda, jadącym za bmw. W wyniku zderzenia 68-letni kierujący peugeotem poniósł śmierć na miejscu. Natomiast trzy osoby ze skody zostały przewiezione do szpitala na badania. Na tym odcinku droga była zablokowana przez kilka godzin. Funkcjonariusze zorganizowali objazdy.

Niestety godzinę później doszło do kolejnego śmiertelnego wypadku. Tym razem w miejscowości Kobylarnia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Skoda, z niewyjaśnionych przyczyn, na łuku drogi, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z pojazdem ciężarowym marki Man. W wyniku zderzenia 27-letni kierowca skody poniósł śmierć na miejscu. Policjanci razem z biegłym przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Droga była zablokowana.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z przepisami, a przy tym ostrożną i dostosowaną do panującego na drodze ruchu.

O zdarzeniu w Emilianowie pisaliśmy tutaj.

O zdarzeniu w Kobylarnii pisaliśmy tutaj.

Materiał: kom. Przemysław Słomski – Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Oto gdzie powinieneś się skontaktować

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 działa# Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami prawnymi i psychologiem można się spotkać osobiście w Toruniu lub skorzystać z porad prawnych udzielanych w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów w sześciu innych miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
0

Policja przestrzega przed upałami. Czym grozi zlekceważenie temperatury?

Policja przypomina, by w czasie jazdy, nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma# wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę w aucie jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)