Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
14 czerwca 2022

Dzieci zaśpiewały pieśni religijne. Wzięły udział szkoły z całej gminy

fot. UG w Dobrczu

fot. UG w Dobrczu

10 czerwca w Szkole Podstawowej w Borównie odbył się I# Międzyszkolny Przegląd Twórczości Wokalnej. Do przeglądu zgłosiło się 25 uczestników z sześciu szkół z terenu naszej Gminy Dobrcz. Były to: SP w Dobrcz, SP Kozielec, SP Kotomierz, SP Strzelce Górne, SP Wudzyn i ZS Borówno.

Przewodnim tematem tego przeglądu były piosenki religijne. Odbył się on pod patronatem wójta gminy Dobrcz — Andrzeja Berdycha, ks. Grzegorza Bileckiego — proboszcza parafii pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Dobrczu, a także ks. Macieja Andrzejewskiego z parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Strzelcach Górnych.

Celem imprezy było zapobieganie uzależnieniom behawioralnym u dzieci, inicjowanie i utrzymanie zmian w kierunku profilaktyki uzależnień poprzez rozwój talentów wokalnych. Wskazanie na inne formy spędzania wolnego czasu, konieczności odejścia od komputera i Internetu.

Początek spotkania rozpoczął się od powitania zastępcy wójta — Sebastiana Horodeckiego, Dyrekcji ZS w Borównie — Pana Jerzego Skarbińskiego, Kapłanów — ks. Grzegorza Bileckiego, ks. Macieja Andrzejewskiego oraz uczestników. Młodzi twórcy po kolei zaprezentowali swoje zdolności wokalne, które były naprawdę imponujące.

Uczestnicy przeglądu, pod opieką swoich wychowawców, z dużym zaangażowaniem przygotowali się do występów. Wykazali się dojrzałością w doborze wykonywanych piosenek i kreatywnością podczas wykonywania utworów. Duża różnorodność piosenek sprawiła, że publiczność z zainteresowaniem słuchała i kibicowała wszystkim występującym. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek,

Wszyscy wspaniale się bawili, śpiewali i wsłuchiwali się w wiele wspaniałych pieśni religijnych, które wychwalały Pana Boga i Jego Matkę – Maryję. Poprzez wspólny śpiew zaprezentowali własne talenty muzyczne.
Tak naprawdę, wszyscy uczestnicy owego wydarzenia byli zwycięzcami i otrzymali dyplomy, ponieważ przegląd nie miał charakteru konkursowego. Nagrody zostały ufundowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomani na rok 2022. Naszym darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy, opiekunowie wspólnie zaśpiewali piosenkę pt. „Bóg jest tu” wzbogaconą o gestykulację.

Wykaz nagród wraz z podpisami, potwierdzającymi ich odbiór, znajduje się na osobnej liście.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w naszym I Międzyszkolnym Przeglądzie Twórczości Wokalnej, a także wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej imprezy. Chcielibyśmy, aby przegląd stał się tradycją w naszej szkole.

Materiał: UG w Dobrczu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)