Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:
14 czerwca 2022

Dzieci zaśpiewały pieśni religijne. Wzięły udział szkoły z całej gminy

fot. UG w Dobrczu

fot. UG w Dobrczu

10 czerwca w Szkole Podstawowej w Borównie odbył się I# Międzyszkolny Przegląd Twórczości Wokalnej. Do przeglądu zgłosiło się 25 uczestników z sześciu szkół z terenu naszej Gminy Dobrcz. Były to: SP w Dobrcz, SP Kozielec, SP Kotomierz, SP Strzelce Górne, SP Wudzyn i ZS Borówno.

Przewodnim tematem tego przeglądu były piosenki religijne. Odbył się on pod patronatem wójta gminy Dobrcz — Andrzeja Berdycha, ks. Grzegorza Bileckiego — proboszcza parafii pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Dobrczu, a także ks. Macieja Andrzejewskiego z parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Strzelcach Górnych.

Celem imprezy było zapobieganie uzależnieniom behawioralnym u dzieci, inicjowanie i utrzymanie zmian w kierunku profilaktyki uzależnień poprzez rozwój talentów wokalnych. Wskazanie na inne formy spędzania wolnego czasu, konieczności odejścia od komputera i Internetu.

Początek spotkania rozpoczął się od powitania zastępcy wójta — Sebastiana Horodeckiego, Dyrekcji ZS w Borównie — Pana Jerzego Skarbińskiego, Kapłanów — ks. Grzegorza Bileckiego, ks. Macieja Andrzejewskiego oraz uczestników. Młodzi twórcy po kolei zaprezentowali swoje zdolności wokalne, które były naprawdę imponujące.

Uczestnicy przeglądu, pod opieką swoich wychowawców, z dużym zaangażowaniem przygotowali się do występów. Wykazali się dojrzałością w doborze wykonywanych piosenek i kreatywnością podczas wykonywania utworów. Duża różnorodność piosenek sprawiła, że publiczność z zainteresowaniem słuchała i kibicowała wszystkim występującym. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek,

Wszyscy wspaniale się bawili, śpiewali i wsłuchiwali się w wiele wspaniałych pieśni religijnych, które wychwalały Pana Boga i Jego Matkę – Maryję. Poprzez wspólny śpiew zaprezentowali własne talenty muzyczne.
Tak naprawdę, wszyscy uczestnicy owego wydarzenia byli zwycięzcami i otrzymali dyplomy, ponieważ przegląd nie miał charakteru konkursowego. Nagrody zostały ufundowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomani na rok 2022. Naszym darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy, opiekunowie wspólnie zaśpiewali piosenkę pt. „Bóg jest tu” wzbogaconą o gestykulację.

Wykaz nagród wraz z podpisami, potwierdzającymi ich odbiór, znajduje się na osobnej liście.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w naszym I Międzyszkolnym Przeglądzie Twórczości Wokalnej, a także wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej imprezy. Chcielibyśmy, aby przegląd stał się tradycją w naszej szkole.

Materiał: UG w Dobrczu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)