Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
14 czerwca 2022

Funkcjonariusze Służby Więziennej na obchgodach 75-lecia LO w Koronowie

fot. Zakład Karny w Koronowie

fot. Zakład Karny w Koronowie

Płk Andrzej Gniot, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w# Bydgoszczy wraz z ppłk. Tomaszem Korytowskim, Dyrektorem Zakładu Karnego w Koronowie uczestniczyli w obchodach Zjazdu Absolwentów z okazji 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie.

Współpraca z Liceum Ogólnokształcącym

Zakład Karny w Koronowie od wielu lat uczestniczy w procesie nauczania w koronowskim liceum. Uczniowie klas szkoły średniej, szczególnie o profilu mundurowym mają możliwość zdobywania wiedzy od funkcjonariuszy, którzy chętnie dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem, znajomością procesu resocjalizacji oraz penitencjarystyki. Służba Więzienna jako odpowiedzialny partner społeczny pomaga kształtować w młodzieży postawę patriotyczną, proobronną, służącą całemu społeczeństwu, ponieważ cytując Jana Zamoyskiego: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.”

Gratulacje z okazji Jubileuszu

Podczas inauguracji spotkania Dyrektor Zakładu Karnego w Koronowie wygłosił wyrazy uznania i podziękowania za wieloletnią owocną współpracę oraz podkreślił znaczącą rolę szkoły w kształceniu przyszłej kadry penitencjarnej.

Okolicznościowy list gratulacyjny na ręce Pawła Barana, Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie wręczył także płk Andrzej Gniot, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy.

Materiał: Zakład Karny w Koronowie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)