Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
16 maja 2022

Groźny pożar w budynku wielorodzinnym. Jedna osoba w szpitalu

fot. OSP Solec Kujawski

fot. OSP Solec Kujawski

Dziś chwile po godzinie 9:20 jednostka OSP Solec Kujawski została# poinformowana o groźnym pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Dworcowej w Solcu Kujawskim.

Po przybyciu na miejsce dwóch zastępów z jednostki OSP Solec Kujawski zastano dym wydobywający się z okna lokalu na czwartym piętrze. Z uzyskanych informacji wynikało, że wewnątrz mieszkania mogą znajdować się osoby. Do budynku niezwłocznie wprowadzono roty uzbrojone w niezbędny sprzęt potrzebny do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Po przeszukaniu mocno zadymionych pomieszczeń strażacy natrafili na lokatora, którego jak najszybciej ewakuowali na zewnątrz budynku, mężczyzna po udzieleniu pomocy medycznej został przewieziony do szpitala. Dalsze działania straży pożarnej polegały na ugaszeniu pożaru, przewietrzeniu pomieszczeń sprawdzeniu pozostałych mieszkań. Po wykluczeniu dodatkowych zagrożeń działania zostały zakończone.

Siły i Środki:

GBA – OSP Solec Kujawski
GCBA – OSP Solec Kujawski
GBA – JRG SP PSP w Bydgoszczy
SD 37- JRG 1 w Bydgoszczy

Materiał: OSP Solec Kujawski / red. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)