Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:
21 października 2018
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

Gryfiacy wywalczyli brązowe medale

fot. pow.

fot. pow.

Październikowe weekendy obfitowały w sportowe wydarzenia z udziałem zawodników ULKS Gryf Wojnowo.

Dużym sukcesem zakończył się start zapaśników z Wojnowa (gmina Sicienko) na rozegranych w dniach 19-20 października roku w Chełmie (województwo lubelskie), Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet (21-23 lata).

W piątkowy poranek w daleką podróż wraz z trenerem Jakubem Janiszewskim udało się dwoje reprezentantów ULKS Gryf Wojnowo, Klaudia Żakowska i dwukrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy Adam Górzyński. Adam powrócił do treningów po przerwie spowodowanej maturą, którą pomyślnie zdał, następnie praca zawodowa oraz podjął zaoczne studia na kierunku fizjoterapii. Czasu na regularne treningi pozostawało nie wiele. Spore doświadczenie i sportowy tryb życia pozwoliły Klaudii i Adamowi przygotować się do startu w tak poważnych zawodach.

Pierwszy historyczny medal w 23-letniej historii klubu z Wojnowa w kategorii młodzieżowej w zapasach kobiet zdobyła Klaudia Żakowska. Jest to zarazem Jej pierwszy medal rangi Mistrzostw Polski. Kolejny medal do swojej kolekcji dołożył Adam Górzyński. W walce o „brąz” pokonał przez przewagę techniczną Łukasza Rusińskiego (MLUKS Zapasy Włodawa), z którym to w 2015 roku wygrał rywalizację o wyjazd na Mistrzostwa Europu kadetów do Samokov (Bułgaria). - Zdobycie dwóch medali Mistrzostw Polski to duży sukces całego środowiska sportowego związanego z zapasami w Wojnowie. To również spory dorobek punktowy w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, co jest ściśle powiązane z finansami klubu. Skromny budżet nie pozwala nam na wiele. Na wszystkie zawody jeździmy swoimi prywatnymi samochodami. Nie stać nas na wynajmowanie busów czy autobusów i z niektórych wyjazdów na zawody jesteśmy zmuszeni rezygnować. Jednak nie załamujemy rąk i pracujemy dalej. Kolejny start młodych „wojowników” z Wojnowa już w ten weekend, a będzie to Ogólnopolski Turniej Młodzików (12-14 lat) w Miliczu – zapowiedział Jakub Janiszewski.

Wyniki Młodzieżowych Mistrzostw Polski:

Klaudia Żakowska (57 kg) - medal brązowy

Adam Górzyński (65 kg) - medal brązowy

Oceń artykuł: 7 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)