Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:
21 października 2018
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

Gryfiacy wywalczyli brązowe medale

fot. pow.

fot. pow.

Październikowe weekendy obfitowały w sportowe wydarzenia z udziałem zawodników ULKS Gryf Wojnowo.

Dużym sukcesem zakończył się start zapaśników z Wojnowa (gmina Sicienko) na rozegranych w dniach 19-20 października roku w Chełmie (województwo lubelskie), Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet (21-23 lata).

W piątkowy poranek w daleką podróż wraz z trenerem Jakubem Janiszewskim udało się dwoje reprezentantów ULKS Gryf Wojnowo, Klaudia Żakowska i dwukrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy Adam Górzyński. Adam powrócił do treningów po przerwie spowodowanej maturą, którą pomyślnie zdał, następnie praca zawodowa oraz podjął zaoczne studia na kierunku fizjoterapii. Czasu na regularne treningi pozostawało nie wiele. Spore doświadczenie i sportowy tryb życia pozwoliły Klaudii i Adamowi przygotować się do startu w tak poważnych zawodach.

Pierwszy historyczny medal w 23-letniej historii klubu z Wojnowa w kategorii młodzieżowej w zapasach kobiet zdobyła Klaudia Żakowska. Jest to zarazem Jej pierwszy medal rangi Mistrzostw Polski. Kolejny medal do swojej kolekcji dołożył Adam Górzyński. W walce o „brąz” pokonał przez przewagę techniczną Łukasza Rusińskiego (MLUKS Zapasy Włodawa), z którym to w 2015 roku wygrał rywalizację o wyjazd na Mistrzostwa Europu kadetów do Samokov (Bułgaria). - Zdobycie dwóch medali Mistrzostw Polski to duży sukces całego środowiska sportowego związanego z zapasami w Wojnowie. To również spory dorobek punktowy w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, co jest ściśle powiązane z finansami klubu. Skromny budżet nie pozwala nam na wiele. Na wszystkie zawody jeździmy swoimi prywatnymi samochodami. Nie stać nas na wynajmowanie busów czy autobusów i z niektórych wyjazdów na zawody jesteśmy zmuszeni rezygnować. Jednak nie załamujemy rąk i pracujemy dalej. Kolejny start młodych „wojowników” z Wojnowa już w ten weekend, a będzie to Ogólnopolski Turniej Młodzików (12-14 lat) w Miliczu – zapowiedział Jakub Janiszewski.

Wyniki Młodzieżowych Mistrzostw Polski:

Klaudia Żakowska (57 kg) - medal brązowy

Adam Górzyński (65 kg) - medal brązowy

Oceń artykuł: 7 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)
0

Podatki, o których mogłeś nie słyszeć. Jak nie narobić sobie długów z niewiedzy?

O tym, że nie warto „zadzierać” z Urzędem Skarbowym chyba nikogo nie# trzeba przekonywać. Ale Ty śpisz spokojnie, bo regularnie i rzetelnie składasz deklaracje podatkowe, a potem dbasz, by w terminie uiścić ewentualną niedopłatę podatku. Tymczasem są takie podatki, o których możesz nawet nie wiedzieć, że dotyczą także Ciebie! Właśnie wyprawiłeś przyjęcie weselne i goście obdarowali Cię gotówką? Możliwe, że nawet 20% tej kwoty powinno powędrować do fiskusa. Kupiłeś używany samochód? Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie odprowadzisz podatku, stajesz się podejrzany o popełnienie przestępstwa albo wykroczenia skarbowego, za co grozi kara w wysokości od 1/10 do dwudziestokrotności minimalnego wynagrodzenia, czyli w bieżącym roku od 280 zł do 56 tys. zł! Gdy nie wywiążesz się z podatkowych obowiązków, dodatkowo rośnie dług z powodu naliczanych odsetek. Konsekwencje powstania zaległości są więc niebagatelne, tymczasem wiele osób nawet nie jest świadomych, że takie zaległości posiada. Tego rodzaju zobowiązania, kiedy nagle zostaną ujawnione, są ogromnym ciosem, którego nasz budżet może nie udźwignąć, a to już prosta droga do utraty płynności finansowej i uwikłania się w długi. Przeczytaj, co warto wiedzieć o kilku mniej popularnych podatkach, aby uniknąć „przypadkowego” zadłużenia w Urzędzie Skarbowym.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)