Dziś mamy 4 października 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
14 września 2022

Hulajdusza na hulajnodze dostała 2,5 tys. mandatu

fot. pixabay

fot. pixabay

Mandatem w wysokości 2500 złotych zakończyła się dla 22-latka# jazda hulajnogą elektryczną. Mężczyznę zatrzymali do kontroli policjanci z bydgoskiego Szwederowa widząc jego poczynania na ścieżce rowerowej i chodniku.

Styl jazdy użytkownika hulajnogi elektrycznej zwrócił uwagę patrolu z bydgoskiego Szwederowa. Mężczyzna wczorajszej (08.09.2022) nocy, około godziny 03:45, jechał tym pojazdem po całej szerokości ścieżki rowerowej oraz chodnika na ulicy Focha. Widząc to policjanci nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy hulajnogi. Postanowili zatrzymać go do kontroli.

W trakcie kontroli 22-latek nie ukrywał, że spożywał tej nocy alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że bydgoszczanin kierował hulajnogą elektryczną mając 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Za powyższe wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Po jego odebraniu 22-latek kontynuował swoją podróż pieszo.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)