Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:
29 kwietnia 2022

Jak gospodarować wodami? Na te pytania próbowano sobie odpowiedzieć

fot. UM w Koronowie

fot. UM w Koronowie

Gmina Koronowo stawia na edukację mieszkańców w# zakresie zrównoważonego gospodarowania wodami, zapobiegania suszom oraz bezpiecznym wypoczynku nad wodą.

27 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koronowie oraz Szkole Podstawowej Nr 2 w Koronowie odbyły się lekcje dotyczące wód podziemnych, przeprowadzone przez Pracownika Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, w ramach akcji Aktywni Błękitni.

Gmina Koronowo współorganizowała inicjatywę, w celu uświadomienia najmłodszej części lokalnej społeczności jak cenna jest woda. Podczas spotkania dzieci z w/w szkół dowiedziały się jak oszczędzać wodę, czym są zbiorniki retencyjne, na czym polegają łąki kwietne, w jakim celu zachęca się do ich zakładania oraz wiele innych zagadnień dotyczących gospodarowania wodami.

Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem podczas prezentacji, czynnie zadawały pytania oraz udzielały odpowiedzi.

Aktywni Błękitni to szeroko zakrojony program edukacyjny mający połączyć szkoły promujące szeroko rozumianą edukację wodną, w zakresie dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej.

Materiał: UM w Koronowie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)