Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:
07 listopada 2018

Karolewo świętowało 100-lecie niepodległej

fot. Powierzone

fot. Powierzone

7 listopada w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Młodzież przygotowała występ pełen piosenek patriotycznych i poezji. Całemu wydarzeniu towarzyszyły występy szkolnego zespołu "Karolaki”, który wykonał między innymi wiązankę tańców kujawskich. Uroczystość prowadzili Daria Jaszkowska i Szymon Szamrowicz, wiersze recytowały: Stefania Padewska, Anna Duzowska i Emilia Gaweł. Ta godzina skróconej lekcji historii przypomniała nam wszystkim, jaka była burzliwa historia naszego kraju. Dlatego powinniśmy pamiętać o tym, że dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce to co najcenniejsze – swoje życie. W tym roku to szczególne obchody, bo to 100 rocznica odzyskania niepodległości, dlatego postanowiliśmy ją obchodzić radośnie, śpiewając wspólnie pieśni patriotyczne. I tak zaśpiewaliśmy: ,,Marsz, marsz Polonia”, ,,Przybyli ułani pod okienko” czy ,,Pierwszą Brygadę”. Aby nam się łatwiej śpiewało uczniowie otrzymali śpiewniki z tekstami piosenek, które śpiewaliśmy. Nad oprawą muzyczną czuwali: Rafał Kieca, Arkadiusz Mikołajczak i Jakub Czajka.

Po uroczystości zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdęcie, tworząc flagę narodową.

Nad całością czuwały panie: Joanna Ryńska i Anita Kowalewska.

materiał: ZSAE

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)