Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:
11 października 2021

Kierowca audi odpowie za kilka przestępstw. Miał we krwi 1,6 promila alkoholu

fot. KPW Bydgoszcz

fot. KPW Bydgoszcz

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów# oraz pomimo cofniętych uprawnień do ich prowadzenia odpowie 45-letni kierowca audi A4 zatrzymany przez „wywiadowców” z bydgoskiej komendy.

W minioną sobotę (09.10.2021) około godz. 20.40 policyjni „wywiadowcy” z bydgoskiej komendy patrolując dzielnicę Okole zwrócili uwagę na jadące ulicą Grunwaldzką w kierunku ronda Maczka audi A4. Tor jazdy pojazdu mógł świadczyć o tym, że kierujący jest nietrzeźwy lub pod wpływem zabronionej substancji. W związku z tym policjanci dali kierowcy sygnały do zatrzymania. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Pileckiego. Podczas rozmowy z nim funkcjonariusze od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Potwierdziło to przeprowadzone na miejscu, przy pomocy urządzenia iBlow, badanie na zawartość alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci sprawdzili osobę oraz pojazd w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że 45-letni kierujący ma obowiązujący do czerwca 2026 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto wydana została w jego sprawie decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Natomiast sprawdzenie danych pojazdu w policyjnych systemach wykazało, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych od trzech lat, nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz został wcześniej zatrzymany jego dowód rejestracyjny.

Mieszkaniec powiatu bydgoskiego został zatrzymany i przewieziony do komisariatu na Błoniu. Tam została zbadana jego trzeźwość. Badanie wykazało, że kierował autem mając 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Teraz 45-latek musi liczyć się z konsekwencjami, gdyż odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz pomimo cofniętych uprawnień do ich prowadzenia. Dodatkowo odpowie również za kierowanie pojazdem bez ważnych badań technicznych.

Materiał: kom. Lidia Kowalska/ KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)
0

Podatki, o których mogłeś nie słyszeć. Jak nie narobić sobie długów z niewiedzy?

O tym, że nie warto „zadzierać” z Urzędem Skarbowym chyba nikogo nie# trzeba przekonywać. Ale Ty śpisz spokojnie, bo regularnie i rzetelnie składasz deklaracje podatkowe, a potem dbasz, by w terminie uiścić ewentualną niedopłatę podatku. Tymczasem są takie podatki, o których możesz nawet nie wiedzieć, że dotyczą także Ciebie! Właśnie wyprawiłeś przyjęcie weselne i goście obdarowali Cię gotówką? Możliwe, że nawet 20% tej kwoty powinno powędrować do fiskusa. Kupiłeś używany samochód? Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie odprowadzisz podatku, stajesz się podejrzany o popełnienie przestępstwa albo wykroczenia skarbowego, za co grozi kara w wysokości od 1/10 do dwudziestokrotności minimalnego wynagrodzenia, czyli w bieżącym roku od 280 zł do 56 tys. zł! Gdy nie wywiążesz się z podatkowych obowiązków, dodatkowo rośnie dług z powodu naliczanych odsetek. Konsekwencje powstania zaległości są więc niebagatelne, tymczasem wiele osób nawet nie jest świadomych, że takie zaległości posiada. Tego rodzaju zobowiązania, kiedy nagle zostaną ujawnione, są ogromnym ciosem, którego nasz budżet może nie udźwignąć, a to już prosta droga do utraty płynności finansowej i uwikłania się w długi. Przeczytaj, co warto wiedzieć o kilku mniej popularnych podatkach, aby uniknąć „przypadkowego” zadłużenia w Urzędzie Skarbowym.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)