Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:
02 października 2021

Kierowca był nietrzeźwy, a pasażer miał narkotyki. Odpowiedzą za swoje zachowanie

fot. policja.gov.pl

fot. policja.gov.pl

Patrol „wywiadowców” z bydgoskiej komendy zatrzymał# nietrzeźwego kierowcę oraz pasażera z narkotykami. 51-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. 43-letni pasażer będzie odpowiadać za posiadanie amfetaminy i marihuany.

30 września późnym wieczorem patrol bydgoskich „wywiadowców” zauważył na ulicy Ugory w Bydgoszczy pojazd marki BMW, który z dużą prędkością skręcił w ulicę Solskiego. Kierowca nie stosował się do oznakowania oraz sygnalizacji świetlanej, wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Policjanci zatrzymali go do kontroli na ulicy Pięknej. Kierowca jechał z pasażerem. Funkcjonariusze wylegitymowali ich.

W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie okazało się, że 51-letni kierowca ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci wyczuli też od niego woń alkoholu. Badanie alkotestem to potwierdziło. Podczas interwencji patrol zauważył, że 43-letni pasażer zachowuje się bardzo nerwowo. Okazało się później, że nie bez powodu. Funkcjonariusze znaleźli przy nim amfetaminę oraz marihuanę. Dodatkowo w aucie leżała wypalona tzw. fajka wodna.

Policjanci zatrzymali ich i przewieźli do komisariatu na bydgoskim Szwederowie. Badanie trzeźwości alkomatem wykazało, że kierowca ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Do badań została pobrana też od niego krew. Obaj zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 51-letniemu kierowcy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo będzie odpowiadać przed sądem za popełnione wykroczenia drogowe. Natomiast jego 43-letni kolega będzie odpowiadać za posiadanie narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Materiał: kom. Przemysław Słomski - Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)
0

Podatki, o których mogłeś nie słyszeć. Jak nie narobić sobie długów z niewiedzy?

O tym, że nie warto „zadzierać” z Urzędem Skarbowym chyba nikogo nie# trzeba przekonywać. Ale Ty śpisz spokojnie, bo regularnie i rzetelnie składasz deklaracje podatkowe, a potem dbasz, by w terminie uiścić ewentualną niedopłatę podatku. Tymczasem są takie podatki, o których możesz nawet nie wiedzieć, że dotyczą także Ciebie! Właśnie wyprawiłeś przyjęcie weselne i goście obdarowali Cię gotówką? Możliwe, że nawet 20% tej kwoty powinno powędrować do fiskusa. Kupiłeś używany samochód? Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie odprowadzisz podatku, stajesz się podejrzany o popełnienie przestępstwa albo wykroczenia skarbowego, za co grozi kara w wysokości od 1/10 do dwudziestokrotności minimalnego wynagrodzenia, czyli w bieżącym roku od 280 zł do 56 tys. zł! Gdy nie wywiążesz się z podatkowych obowiązków, dodatkowo rośnie dług z powodu naliczanych odsetek. Konsekwencje powstania zaległości są więc niebagatelne, tymczasem wiele osób nawet nie jest świadomych, że takie zaległości posiada. Tego rodzaju zobowiązania, kiedy nagle zostaną ujawnione, są ogromnym ciosem, którego nasz budżet może nie udźwignąć, a to już prosta droga do utraty płynności finansowej i uwikłania się w długi. Przeczytaj, co warto wiedzieć o kilku mniej popularnych podatkach, aby uniknąć „przypadkowego” zadłużenia w Urzędzie Skarbowym.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)