Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
17 stycznia 2023

Kłopoty mieszkańców dojściem do przystanku. Dodatkowego przejścia nie będzie?!

fot. pixabay

fot. pixabay

Białobłocki samorząd nie planuje wyznaczenia tymczasowego przejścia dla pieszych dla osób zmierzających na przystanek autobusowy przy ulicy Myśliwskiej w Cielu.

Radni reprezentujący mieszkańców Ciela Magdalena Sznajder i Henryk Sykut wystąpili do białobłockich władz samorządowych z ważnym wnioskiem. – Nawiązując do podjętego na zebraniu sołeckim w sołectwie Ciele tematu budowy ul. Myśliwskiej, wnioskujemy o pilne wykonanie tymczasowego przejścia dla pieszych w okolicy przeniesionego na czas budowy ulicy, szkolnego przystanku autobusowego – wnioskują radni Sznajder i Sykut.

Radni uzasadnili merytorycznie swój wniosek. – Przystanek przy ul. Kościelnej usytuowany jest w bardzo niebezpiecznym miejscu (firma Bohamet brama wjazdowa dla tirów, skrzyżowanie z ul. Myśliwską). Po przyjeździe autobusu szkolnego dzieci wchodzą bezpośrednio na ruchliwą drogę i przechodzą na chodnik w miejscu niedozwolonym. Niezrozumiałe zarówno dla nas jak i rodziców jest niezabezpieczenie bezpiecznego przejścia dla dzieci z przystanku na chodnik. Proszę o pilne zajęcie stanowiska w powyższej sprawie oraz wykonanie tymczasowego przejścia dla pieszych – zaapelowali radni.

Wójt gminy Białe Błota Dariusz Fundator nie widzi jednak problemu. – W odpowiedzi na zapytanie radnego gminy Henryka Sykuta i radnej Magdaleny Sznajder (...) informuję, że w związku z budową ulicy Myśliwskiej przystanek autobusowy przeniesiono w miejsce sprzed budowy drogi powiatowej i znajduje się w odległości około 135 m od istniejącego przejścia dla pieszych. Do przystanku z obydwu stron prowadzi chodnik, a dodatkowo opiekunki przeprowadzają na drugą stronę ulicy dzieci, które wysiadają z autobusu szkolnego. W związku z powyższym nie planujemy wyznaczenia tymczasowego przejścia dla pieszych bezpośrednio przy przystanku szkolnym – wyjaśnił Fundator.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)