Dziś mamy 9 listopada 2025, niedziela, imieniny obchodzą:
06 marca 2025

Kolejne 35 osób za kratkami. Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej oraz podległych #komisariatów wsadzili za kraty kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze zatrzymali w ostatnich dniach łącznie 35 osób. Wszyscy muszą się teraz liczyć z konsekwencjami swoich wcześniejszych czynów.

Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej oraz podległych komisariatów wsadzili za kraty kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze zatrzymali w ostatnich dniach łącznie 35 osób. Wszyscy muszą się teraz liczyć z konsekwencjami swoich wcześniejszych czynów.

Podstawami prowadzonych przez policjantów poszukiwań osób, które wcześniej weszły w konflikt z prawem, są postanowienia wydane przez sądy. Są nimi: list gończy, nakaz doprowadzenia do jednostki penitencjarnej lub sądu czy ustalenie miejsca pobytu do celów prawnych. Na ich podstawie funkcjonariusze prowadzą swoje działania związane z zatrzymywaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Nie inaczej było w ostatnich dniach (28.02-5.03.2025). Policjanci z komendy miejskiej w Bydgoszczy i podległych komisariatów zatrzymali łącznie 35 osób, za którymi sądy wydały 8 listów gończych, 24 nakazy doprowadzenia do placówki penitencjarnej lub sądu oraz 3 postanowienia o ustalenie miejsca pobytu. Teraz wszystkie poniosą konsekwencje swoich czynów.

materiał: kom. Lidia Kowalska / KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 12 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Indywidualne szkolenia obronne. Ruszyły zapisy

Ruszyły zapisy na indywidualne szkolenia #obronne za pośrednictwem mObywatela. Dzięki nowej usłudze użytkowniczki i użytkownicy aplikacji zyskali wygodny dostęp do programu bezpłatnych, dobrowolnych szkoleń przygotowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Obejmują one m.in. rozpoznawanie zagrożeń, działanie w sytuacjach kryzysowych, udzielanie pierwszej pomocy oraz podstawy cyberbezpieczeństwa. W aplikacji można wybrać miejsce odbywania szkolenia oraz jego zakres.

(czytaj więcej)
0

Najlepszy dla sztucznej inteligencji. AI lubi język polski

Świat obiega właśnie sensacyjna wiadomość#: nie angielski, nie chiński, a język polski uznano za najlepszy na świecie do rozwoju sztucznej inteligencji!

(czytaj więcej)
0

Europejski Dzień Radonu. Rocznica urodzin noblistki

Z inicjatywy European Radon Association corocznie#, od 2015 roku, organizowany jest Europejski Dzień Radonu. Obchodzimy go 7 listopada, w rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie.

(czytaj więcej)
0

Nie dajmy szans włamywaczom! Przed wyjazdem zabezpiecz dom

Kradzież z włamaniem jest przestępstwem# kryminalnym, które pociąga za sobą nie tylko straty materialne, ale również bardzo często wiąże się z utratą poczucia bezpieczeństwa. I choć w większości państw członkowskich, w tym również w Polsce, obserwuje się stały spadek liczby włamań, to warto wiedzieć, jak zabezpieczyć swój dom przed zbliżającym się sezonem urlopowym.

(czytaj więcej)