Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:
08 listopada 2018

Lekki wóz dla OSP Wierzchucin Kr.

fot. OSP Wierzchucin Kr.

fot. OSP Wierzchucin Kr.

Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzchucinie Królewskim otrzymała lekki samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą.

Fabrycznie nowy pojazd zbudowany jest na bazie samochodu opel movano z silnikiem diesla o pojemności 2250 cm3 typu M9TE7 o mocy 163KM. Koszt zakupu pojazdu wyniósł 233 tys. zł z czego środki własne Gminy Koronowo to 117 tys. zł., wkład własny członków OSP w Wierzchucinie Królewskim to 2,3 tys. zł, natomiast dotacja przekazana na ten cel przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – 114 tys. zł.

Zakupiony pojazd wyposażony jest w zbiornik wodny o pojemności 1000 litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy z linią tzw. "szybkiego natarcia" z wężem o długości 60 mb. Samochód posiada wyciągarkę mechaniczną, najaśnicę z masztem i dodatkowe oświetlenie wokół pojazdu do oświetlania terenu działania oraz podświetlane schowki na posiadany przez jednostkę OSP sprzęt ratownictwa technicznego.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)