Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
17 czerwca 2022

Miejscowi laureaci nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

fot. UG w Dobrczu

fot. UG w Dobrczu

W amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się# 14 czerwca br. gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas uroczystości prestiżowe wyróżnienia odebrali autorzy najbardziej wartościowych przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej za lata 2020 i 2021.

Z gminy Dobrcz na wniosek Wójta Gminy Dobrcz Andrzeja Berdycha laureatami w kategorii promocja województwa zostali Państwo Anna i Jan Iwanowscy.

Opis działalności:
Anna i Jan Iwanowscy (Strzelce Dolne, powiat bydgoski, sadownicy, właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego Śliwkowy Sad, działacze społeczni, inicjatorzy utworzenia Stowarzyszenia Strzelecka Dolina) – za coroczną organizację „Święta Śliwki”, które odgrywa znaczącą rolę w promocji województwa oraz za reprezentowanie regionu i kraju na międzynarodowych festiwalach i targach. Państwo Iwanowscy swoimi działaniami dbają o kultywowanie tradycyjnej kuchni regionalnej, odnowili dawny sposób smażenia powideł śliwkowych. Podczas Święta Śliwki propagują ekologiczne, pozbawione chemicznych dodatków, regionalne wyroby. Wydarzenie przyczynia się do integracji lokalnych wspólnot. Ponadto Iwanowscy otaczają wsparciem potrzebujących, aktualnie pomagają rodzinom z Ukrainy.

Ponadto z gminy Dobrcz nagrodę w kategorii rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich otrzymał Pan Tomasz Michalik.

Opis działalności:
Tomasz Michalik (prezes Vitroflora Sp. z o.o., Trzęsacz, powiat bydgoski) – za utworzenie w 2006 roku Grupy Producentów Vitroflora Sp. z o.o., rozwój grupy firm ogrodniczych Vitroflora, doprowadzenie jej do pozycji lidera wśród producentów oraz dystrybutorów sadzonek roślin ozdobnych na rynku europejskim. Od 2006 roku pełni funkcję prezesa spółki, która zyskała status silnej grupy zakupowej i sprzedażowej. Część wypracowanych zysków konsekwentnie przeznacza na rozwój przedsiębiorstwa. Od wielu lat w firmie realizowane są projekty badawczo-rozwojowe, dzięki którym doskonalona jest hodowla oraz technologia uprawy. Stworzono, a potem też rozbudowano obiekty magazynowe dla siewek i sadzonek produkowanych w gospodarstwach udziałowców. Tomasz Michalik jako prezes wdraża i inspiruje kolejnych pracowników, co skutkuje wysokimi wynikami ekonomicznymi przedsiębiorstwa oraz jego stabilną pozycją na rynku krajowym i europejskim.

Materiał: UG w Dobrczu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)