Dziś mamy 16 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:
04 września 2021

Minister Niedzielski w Bydgoszczy. Jubileusz w urzędzie wojewódzkim

fot. KPUW Bydgoszcz

fot. KPUW Bydgoszcz

Minister Zdrowia Adam Niedzielski uczestniczył wczoraj w# obchodach Jubileuszu 40-lecia Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela. Uroczystość odbyła się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

- Cieszę się, że po tym ciężkim okresie ponad półtora roku, wreszcie możemy się spotkać, wrócić do w miarę normalnego funkcjonowania. I ten czas, który mamy za sobą powinien też wywołać refleksje dotyczące tego jak bardzo widać w tej pandemii jak kondycja państwa, działanie państwa i gospodarki jest zależne od możliwości działania systemu opieki zdrowotnej. Dlatego mimo trudnej sytuacji, podejmujemy ciągle decyzje mające wzmocnić sektor medyczny, który pokazując swoją skuteczność działania w pandemii, udowodnił, że zasługuje na wsparcie i na to, abyśmy systematycznie podwyższali nakłady i nadganiali to, co jest największym deficytem, czyli deficyt kadr. Dlatego uważam, że ogromną wartością jest pielęgnowanie tradycji, historii 40-letniej, która ma znaczenie nie na poziomie budynków, a zespołu, który powstał. Państwa szpital ma markę miejsca, które dba o jakość. Misja dbania o jakość to jeden z głównych kierunków reformowania szpitali. I to na poziomie płacenia za to leczenie – mówił Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

- Z okazji jubileuszu szpitala składam na ręce pani dyrektor najserdeczniejsze życzenia i gratulacje dla kierownictwa, wszystkich pracowników szpitala oraz władz uniwersyteckich. Mam zaszczyt i przyjemność od dawna obserwować Państwa pracę na rzecz pacjentów. W ostatnich latach mogę to robić z bliższej perspektywy podziwiając Państwa zaangażowanie, kreatywność i umiejętność odnajdywania się na niełatwym rynku świadczeń zdrowotnych. Wspólnie z Państwem cieszę się ogromnie z wielu ważnych inwestycji i remontów, które udało się przeprowadzić, a szczególnie z przyszłych planów związanych z jeszcze lepszym funkcjonowaniem szpitala – mówił poseł Tomasz Latos, Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia.

Jest mi niezmiernie miło, że ta ważna uroczystość odbywa się w murach Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Ma to pewien związek z początkami szpitala, ponieważ to Wydział Zdrowia urzędu wojewódzkiego przeszło 40 lat temu był inwestorem i realizował budowę tego ważnego na mapie nie tylko województwa, ale całej Polski, szpitala – mówił wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Reprezentant rządu w terenie nawiązał również do szczepień podkreślając mnogość działań podejmowanych, aby jak największą liczbę osób zachęcić do szczepień.

Podziękowania wszystkim pracownikom szpitala za ich ciężką pracę, empatię i poświęcenie złożyła dyrektor szpitala Wanda Korzycka-Wilińska.

- Pacjent i jego zdrowie były i są naszym najważniejszym zadaniem – podkreśliła dyrektor szpitala, która mówiła również m.in. o planach inwestycyjnych, w tym modernizacji placówki.

Uroczystość była okazją do wręczenia: Złotych, Srebrnych i Brązowych Krzyży Zasługi, Medali złotych, srebrnych i brązowych za długoletnią służbę, Odznak honorowych za zasługi dla ochrony zdrowia oraz Medalu Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Budowlany raj i transportowa trauma. Niektórzy żałują założenia firmy

W budownictwie żaden z prezesów czy właścicieli firm nie żałuje, że# prowadzi tego typu biznes. Wśród firm transportowych aż 6 na 10 szefów czy właścicieli zarzeka się, że kolejny raz nie uruchomiłoby przedsiębiorstwa specjalizującego się w usługach przewozowych. Przyczyny niechęci do nowego startu w tej samej branży są różne. Przedstawiciele handlu i przemysłu wspominają przede wszystkim o wymagających warunkach wysokiej konkurencyjności. Usługodawcy narzekają na kapitałochłonność i podobnie jak przedsiębiorcy transportowi rozważają prowadzenie działalności poza granicami kraju – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Alkoholowego Zespołu Płodowego. Co należy o nim wiedzieć?

Światowy Dzień FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy) obchodzony jest# 9 września i rozpoczyna się punktualnie o godzinie 9:09 od 1999 roku, kiedy to w Auckland w Nowej Zelandii, o godzinie 9.09 zabrzmiały dzwony w Kościele Metodystów. Powtarzające się dziewiątki w dacie i godzinie mają symboliczną wymowę: 9 miesięcy ciąży bez alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Co 5. Polak choruje na otyłość. Konsekwencje niewidoczne gołym okiem

Z badań wynika, że niemal 60% dorosłych Polaków waży za# dużo, a odsetek ten w ciągu ostatnich 10 lat wzrósł o 13%. Otyłość ma 21%, a nadwagę 38% mieszkańców naszego kraju. Choroba ta generuje około 200 powikłań, ale mówiąc o skutkach jej występowania należy też wspomnieć o konsekwencjach ekonomicznych. Z raportu Fundacji Republikańskiej ”Otyłość epidemią XXI wieku” wynika, że koszty bezpośrednie otyłości (świadczenia zdrowotne i koszty leków, stosowanych głównie w terapii powikłań otyłości, a także programy profilaktyczne), stanowią około 5 mld złotych rocznie. Koszty pośrednie, choć trudne do oszacowania (wynikające z absencji w pracy, utraconych podatków lub dochodów) wynoszą około 10 mld zł rocznie.

(czytaj więcej)
0

Wesela coraz droższe. Młoda para wydaje średnio 40 tysięcy złotych

Koszt organizacji przyjęcia ślubnego w Polsce rośnie z# roku na rok. Ile kosztuje wesele? Jak wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych średni wydatek na imprezę dla 100 do 150 osób to od 50 do 80 tysięcy złotych. Wartość rynku ślubnego oscyluje w graniach 7 miliardów złotych, a w kopertach nowożeńcy dostają rocznie 2,5-3 miliardów złotych. Wspomniane kwoty to mediana, a najbogatsze pary w Polsce potrafią wydać nawet kilkaset tysięcy złotych na wymarzone przyjęcie ślubne.

(czytaj więcej)