Misja "Na Ratunek Powódź". Pracownicy KPUW zakończyli swoje działania
fot. KPUW
Swoją misję zakończyli# właśnie pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy ruszyli z pomocą na tereny objęte powodzią.
Działali oni w specjalnych zespołach, których zadaniem było przyspieszenie procesu oceny stanu technicznego zalanych budynków i usprawnienie formalności, które umożliwiły wypłacenie zasiłków dla osób poszkodowanych w powodzi.
W sytuacjach kryzysowych najważniejsze jest szybkie działanie i współpraca - dzięki naszej zbiórce zakupiono dwa osuszacze i trzy agregaty prądotwórcze oraz środki pierwszej potrzeby. Pierwszy transport zrealizowano już w październiku.
Nie zapominamy także o służbach z naszego regionu, które pomagały w zabezpieczeniu zagrożonych terenów, ewakuacji mieszkańców oraz ograniczeniu skutków powodzi:
- Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu
- WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego
- Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy
- Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych
Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
Czytaj również
- 80. Rocznica eksplozji wagonów z trotylem na Podgórzu. Czarne dni historii
- Koniec niemieckiej okupacji Solca Kujawskiego. 23 stycznia 1945 roku
- Moderniazacja polskiej kolei. Będzie szybciej, wygodniej i bezpieczniej
- Wizyta znanej regionalistki w Starostwie Bydgoskim. Doceniono zaangażowanie
- Co nowego na budowie S10 Bydgoszcz - Toruń. Trwają prace wyburzeniowe
Dodaj komentarz
Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik?
Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z #największych problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!