Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
09 listopada 2022

Nagrodzono sportowców. Jakie mieli osiągnięcia?

fot. UG w Dobrczu

fot. UG w Dobrczu

08 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w# Bydgoszczy Starosta Bydgoski Wojciech Porzych oraz Wicestarosta Zbigniew Łuczak dokonali uroczystego wręczenia nagród i wyróżnień dla sportowców i trenerów z terenu powiatu bydgoskiego za rok 2021.

Nagrodzonymi z terenu gminy Dobrcz zostali:
W kategorii trenerzy:

  • Pan Henryk Pater: trener łucznictwa w ULKS „ZRYW” Dobrcz.

W kategorii zawodnicy:

  • Anna Tobolewska za zdobycie: m.in. I miejsca podczas Mistrzostw Polski Seniorów Open w łucznictwie oraz II miejsca podczas Mistrzostw Polski Seniorów indywidualnie w łucznictwie;
  • Weronika Siwak za zdobycie m.in.: I miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w łucznictwie;
  • Arkadiusz Smoliński za zdobycie: m.in. I miejsca podczas Mistrzostw Polski Seniorów Open w łucznictwie, II miejsca podczas Mistrzostw Polski Seniorów w łucznictwie;
  • Jakub Smoliński za zdobycie: II miejsca podczas Mistrzostw Polski Seniorów w drużynie w łucznictwie;
  • Kacper Żurek za zdobycie: II miejsca podczas Mistrzostw Polski Seniorów drużynie w łucznictwie;
  • Maksymilian Pawełczak za zdobycie: tytułu Indywidualnego Mistrza Polski w miniżużlu, III miejsca w Pucharze Polski Par Klubowych oraz I miejsce w Mistrzostwach Czech;
  • Agnieszka Smeja za zdobycie: III miejsca podczas Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji karabin dowolny 60 strzałów leżąc, III miejsca w klasyfikacji zespołowej podczas Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w konkurencji Kdw 3/40 Kobiet, II miejsce podczas Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji karabin pneumatyczny MIX.

Ponadto w klasyfikacji Klubów Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Ministra Sportu za rok 2022 Klub ULKS „ZRYW” Dobrcz zajął II miejsce.

Gratulujemy wyróżnionym mieszkańcom gminy Dobrcz oraz dziękujemy Wydziałowi Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy, którego dyrektorem jest Pan Andrzej Kubiak za zorganizowanie tej wspaniałej uroczystości.

Materiał: UG w Dobrczu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)