Dziś mamy 29 kwietnia 2025, wtorek, imieniny obchodzą:
02 października 2024

Narkotyki przejęte przez policjantów. 19-latek trafił do aresztu

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Marihuana, kryształ 2-CMC oraz tabletki extasy przejęli kryminalni #z bydgoskiego Śródmieścia. Do sprawy zatrzymali 19-latka, u którego ujawnili zabronione środki. Mieszkaniec Bartodziejów usłyszał zarzut posiadania ich znacznej ilości. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ustalenia kryminalnych z komisariatu w bydgoskim Śródmieściu doprowadziły do zatrzymania 19-letniego mieszkańca naszego miasta, który ma związek z narkotykami.

Doszło do niego w minioną sobotę (28.09.2024) około godziny 16.00 na Bartodziejach. Wówczas policjanci pojawili się w miejscu zamieszkania młodego bydgoszczanina. Zastali go wychodzącego z bloku. Po przedstawieniu powodu wizyty, poszli wraz z nim do mieszkania, po czym przeprowadzili przeszukanie zajmowanego przez niego lokalu.

Chwilę później w szufladzie komody ujawnili worek strunowy z ponad 100 gramami suszu roślinnego, kolejny tego typu worek ze 150 gramami kryształu oraz cztery worki strunowe zawierające łącznie 268 tabletek o łącznej wadze 116 gramów. Wszystkie one zostały poddane wstępnemu badaniu, które potwierdziło, że to marihuana, kryształ 2-CMC oraz tabletki extasy.

19-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, by w konsekwencji usłyszeć zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości środków odurzających.

W poniedziałek (30.09.2024) prokurator, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym i przesłuchaniu mężczyzny, zastosował wobec niego policyjny dozór.

Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 72 85

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)