Dziś mamy 16 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:
11 sierpnia 2021

Nastolatkowie pobili starszego mężczyznę. Usłyszeli już zarzuty

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Kryminalni z Fordonu namierzyli i# zatrzymali sprawców pobicia wędkarza. 19 i 16-latek zaatakowali pokrzywdzonego, bo ten im zwrócił uwagę o kulturalnym pływaniu na rowerze wodnym. Napastnicy pokazali swoją „kulturę” bijąc starszego mężczyznę. Zatrzymani usłyszeli zarzut pobicia i uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim, co podwyższa im poprzeczkę w wymiarze kary.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu (05.08.2021) po południu nad rzeką Brda przy torze regatowym w Bydgoszczy. Tam został zaatakowany wędkarz, który zwrócił uwagę osobom korzystającym z roweru wodnego. Dwóch młodych mężczyzn i kobieta płynęli tak blisko brzegu, że mogli zahaczyć o rozstawione wędki. Wędkarz mówiąc do nich, żeby odpłynęli z kulturą dalej, usłyszał od nich, że to oni go nauczą kultury.

Po chwili, jeden z nich wysiadł z roweru i zaatakował wędkarza, gdy ten składał sprzęt wędkarski. Mężczyzna został uderzony pięścią w twarz, po czym upadł na ziemie. Wówczas napastnik powiedział, że to jest ich „kultura” i zawołał kolegę. Pokrzywdzony próbował się bronić przed napastnikami. Nawet podbiegł do innego siedzącego nieopodal wędkarza wołając o pomoc. Ten, gdy usłyszał, że go biją, uciekł. Niestety bydgoszczanin został pobity przez agresorów. Całej sytuacji przyglądała się ich koleżanka, która momentami się śmiała.

Mężczyzna z obrażeniami twarzy pojechał do szpitala. Następnie powiadomił o wszystkim fordońskich policjantów. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego o popełnieniu przestępstwa. Następnie sprawą zajęli się kryminalni z Fordonu, którzy zaczęli zbierać informacje o sprawcach. Trop doprowadził ich do 19 i 16-latka. Ustalili również dane osobowe młodej kobiety.

W poniedziałek (9.08.2021) po południu policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzewanych w jednym z bydgoskich szpitali. Obaj zostali doprowadzeni do fordońskiego komisariatu. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 19-latkowi zarzut pobicia i uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim. Ten sam zarzut postawiony został również 16-latkowi, który będzie teraz odpowiadać przed sądem dla nieletnich.

Wczoraj (10.08.2021) policjanci doprowadzili 19-latka do prokuratury, gdzie został przesłuchany. Oskarżyciel zastosował wobec niego środek karny w policyjnego dozoru. Teraz podejrzany będzie trzy razy w tygodniu odwiedzać bydgoski komisariat.

Materiał: kom. Przemysław Słomski - Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Budowlany raj i transportowa trauma. Niektórzy żałują założenia firmy

W budownictwie żaden z prezesów czy właścicieli firm nie żałuje, że# prowadzi tego typu biznes. Wśród firm transportowych aż 6 na 10 szefów czy właścicieli zarzeka się, że kolejny raz nie uruchomiłoby przedsiębiorstwa specjalizującego się w usługach przewozowych. Przyczyny niechęci do nowego startu w tej samej branży są różne. Przedstawiciele handlu i przemysłu wspominają przede wszystkim o wymagających warunkach wysokiej konkurencyjności. Usługodawcy narzekają na kapitałochłonność i podobnie jak przedsiębiorcy transportowi rozważają prowadzenie działalności poza granicami kraju – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Alkoholowego Zespołu Płodowego. Co należy o nim wiedzieć?

Światowy Dzień FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy) obchodzony jest# 9 września i rozpoczyna się punktualnie o godzinie 9:09 od 1999 roku, kiedy to w Auckland w Nowej Zelandii, o godzinie 9.09 zabrzmiały dzwony w Kościele Metodystów. Powtarzające się dziewiątki w dacie i godzinie mają symboliczną wymowę: 9 miesięcy ciąży bez alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Co 5. Polak choruje na otyłość. Konsekwencje niewidoczne gołym okiem

Z badań wynika, że niemal 60% dorosłych Polaków waży za# dużo, a odsetek ten w ciągu ostatnich 10 lat wzrósł o 13%. Otyłość ma 21%, a nadwagę 38% mieszkańców naszego kraju. Choroba ta generuje około 200 powikłań, ale mówiąc o skutkach jej występowania należy też wspomnieć o konsekwencjach ekonomicznych. Z raportu Fundacji Republikańskiej ”Otyłość epidemią XXI wieku” wynika, że koszty bezpośrednie otyłości (świadczenia zdrowotne i koszty leków, stosowanych głównie w terapii powikłań otyłości, a także programy profilaktyczne), stanowią około 5 mld złotych rocznie. Koszty pośrednie, choć trudne do oszacowania (wynikające z absencji w pracy, utraconych podatków lub dochodów) wynoszą około 10 mld zł rocznie.

(czytaj więcej)
0

Wesela coraz droższe. Młoda para wydaje średnio 40 tysięcy złotych

Koszt organizacji przyjęcia ślubnego w Polsce rośnie z# roku na rok. Ile kosztuje wesele? Jak wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych średni wydatek na imprezę dla 100 do 150 osób to od 50 do 80 tysięcy złotych. Wartość rynku ślubnego oscyluje w graniach 7 miliardów złotych, a w kopertach nowożeńcy dostają rocznie 2,5-3 miliardów złotych. Wspomniane kwoty to mediana, a najbogatsze pary w Polsce potrafią wydać nawet kilkaset tysięcy złotych na wymarzone przyjęcie ślubne.

(czytaj więcej)