Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
17 czerwca 2022

Nauczyciele na boisku. Kadry oświaty wzięły udział w zawodach sportowych

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Kujawsko- Pomorskie Igrzyska Lekkoatletyczne Nauczycieli i# Pracowników Oświaty uroczyście zainaugurowano dziś na stadionie w Białych Błotach. To pierwsza edycja sportowej imprezy- tym razem z wyłącznym udziałem kadry pedagogicznej i pracowników administracyjnych szkół.

Ogółem przybyło 150 zawodników z 20 miejscowości Kujaw i Pomorza. Igrzyska zorganizowane staraniem Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach,  przy wsparciu ze strony Centrum Obsługi Edukacji i Sportu  swoim patronatem objęli: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik i Wójt Gminy Białe Błota Dariusz Fundator.

Pierwszą edycję igrzysk zainaugurowało rozpalenie olimpijskiego znicza. Ceremonii tej dopełnił osobiście kurator oświaty Marek Gralik. W otwarciu sportowej imprezy dedykowanej kadrze pedagogicznej, uczestniczył również Robert Preuss, Dyrektor Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli. W imieniu wójta osiągnięcia sportowych sukcesów życzyła zawodnikom Ewa Galicka, Sekretarz Gminy Białe Błota. W ceremonii otwarcia uczestniczył również Henryk Sykut, Wiceprzewodniczący Rady Gminy oraz Danuta Ferenstein, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach.

Organizatorzy na czele z pomysłodawcą igrzysk, Rafałem Kensikiem nie ukrywali natomiast, że ich ambicją jest, aby pierwsza edycja lekkoatletycznych rozgrywek kadry nauczycielskiej okazała się cykliczną sportową imprezą w regionie- być może nawet o zasięgu ogólnopolskim. Obiecali też sobie, że w kolejnych latach będzie organizowana z coraz większym rozmachem.

Zawodnicy mieli zatem okazję rywalizować w kilku konkurencjach. Najbardziej liczne zespoły  wzięły udział w biegach na 100, 400 i 800, a także 1500 i 3000 metrów. Przewidziano także sztafety 4 X 400 metrów. W rozgrywanych po raz pierwszy igrzyskach nie zabrakło skoku w dal, panie i panowie mogli sprawdzić również swoje możliwości  w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą.

A przy okazji wiele radości z imprezy ma uczniowska publiczność, która wypełniła trybuny stadionu. Dopingując do wzmożonego wysiłku zawodników, w zupełnie innej roli mogą zobaczyć i poznać swoich pedagogów. Nauczycielska kadra rzucająca oszczepem, skacząca w dal i miotająca kulą na pewno zyska jeszcze większe uznanie w oczach swoich podopiecznych. Na czele z tymi, którzy pobili własne rekordy w biegu "na setkę".

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)