Dziś mamy 16 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
17 stycznia 2022

Nie będzie progów w Samsiecznie. Wszystko przez nawierzchnię

fot. pixabay

fot. pixabay

Zarząd Dróg Powiatowych w Bydgoszczy nie planuje# budowy progów zwalniających na drodze powiatowej w rejonie szkoły podstawowej i kościoła w Samsiecznie.

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bydgoskiego Stanisław Szwajca wystąpił do władz powiatu bydgoskiego o zamontowanie spowalniaczy ograniczających prędkość pojazdów w Samsiecznie. Konkretnie chodzi o progi zwalniające w rejonie szkoły i kościoła. – Liczne interwencje mieszkańców, sołtysa, radnych z tego regionu oraz obserwacje własne skłaniają mnie do wnioskowania w powyższej sprawie. W tej części miejscowości osoby przemieszczające się do szkoły, kościoła czy na cmentarz narażone są na znacznie przekraczające normy i organizację ruchu pojazdy, jadące drogą powiatową Samsieczynek – Witoldowo (1909C) – wskazał radny i zaapelował o możliwie szybkie działania zwiększające bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

W odpowiedzi na interpelację głos zabrał starosta bydgoski Wojciech Porzych. – Obecnie nie ma możliwości zamontowania progów zwalniających (wyspowych) na drodze powiatowej nr 1909C w miejscowości Samsieczno – wskazał na wstępie starosta.

Powiatowy włodarz przedstawił ważne uzasadnienie odmowy. – Nawierzchnia drogi znajduje się w stanie niedającym gwarancji prawidłowego przylegania mocowań progów do nawierzchni (powstaje efekt tzw. klawiszowania). Spowodować to może wyrwanie progu zwłaszcza przez pojazdy o masie całkowitej powyżej 3,5 tony, które jak to wynika z obserwacji pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Bydgoszczy nie ograniczają dostatecznie prędkości przed najazdem na próg. Ponadto luźne mocowania mogą uszkodzić przejeżdżające tą trasą pojazdy – argumentował starosta.

Nie ma też możliwości wykonania stałych progów wyspowych stanowiących alternatywę dla progów mocowanych do nawierzchni. – Nie jest obecnie w planach inwestycyjnych Zarządu Dróg Powiatowych w Bydgoszczy i może być rozważane dopiero na etapie remontu nawierzchni drogi powiatowej nr 1909C na przedmiotowym odcinku – wyjaśnił starosta.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grillowanie ruszył. O tych wskazówkach nie możesz zapomnieć!

Długi majówkowy trwa. Część z nas spędzi go# w gronie bliskich i znajomych. To czas, kiedy wyjeżdżamy m.in. na działkę. Często zabieramy ze sobą grilla, który pozwoli przygotować pyszny posiłek. Grillowanie sprawia dużo przyjemności, lecz należy pamiętać, że wykorzystujemy przy nim ogień otwarty, co niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Dołącz do akcji i wywieś flagę. Świętujmy razem 2 maja!

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich do# włączania się do akcji #mojaflaga.

(czytaj więcej)