Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:
14 października 2021

Nowy odcinek ścieżki rowerowej. Budowę dofinansowała Unia Europejska

fot. archiwum

fot. archiwum

Umowę na dofinansowanie budowy ścieżki rowerowej w# Łochowicach zawarła Gmina Białe Błota z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Inwestycja o wartości ponad 2 mln zł otrzymała finansowe wsparcie w ramach obecnej perspektywy Regionalnego Programu Operacyjnego.

Przedsięwzięciu, którego oficjalna nazwa brzmi: „Budowa i przebudowa ścieżki pieszo-rowerowej w Łochowicach” przyznano dotację z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, o łącznej wysokości ponad 982 tys. zł.

Projekt zakłada przebudowę ścieżki pieszo-rowerowej o długości ok. 925 m. po południowej stronie ulicy Nakielskiej w Łochowicach, która stanowi odcinek drogi powiatowej nr 1928C. W zakresie planowanej inwestycji ujęto również przebudowę sieci elektroenergetycznej niezbędnej do oświetlenia drogi, budowę i przebudowę zjazdów indywidualnych do przyległych dróg i posesji, a także skrzyżowań dróg gminnych z przebudowywanym odcinkiem drogi powiatowej.

W harmonogramie inwestycji znalazła się także przebudowa dwóch zatok autobusowych oraz prace związane z infrastrukturą podziemną oraz elementami, takimi jak oznakowanie i bariery, które zapewnią bezpieczeństwo użytkownikom ścieżki. Projekt przyczyni się do zapewnienia spójności i ciągłości systemu ścieżek rowerowych na terenie gminy. W szerszej skali spodziewane jest uzyskanie efektów w postaci zwiększenia bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych na przebudowanym odcinku drogi powiatowej. Liczy się również kwestia promocji ekologicznego transportu w kontekście zmniejszenia emisji CO2.

Niebagatelne znaczenia ma również spodziewany efekt poprawy jakości życia mieszkańców Łochowic, którzy otrzymają do użytku wygodny i bezpieczny odcinek przebudowanej ścieżki przy ruchliwej drodze powiatowej.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Koronawirus zmienił nasze życie. Jak dbać o siebie w czasie pandemii?

Koronawirus zmienił życie wielu z nas, a podporządkowanie się# nowej rzeczywistości nie jest łatwe. Zmianom, zwłaszcza tym nagłym towarzyszy uczucie niepewności i strachu. I chociaż codzienność jest daleka od wymarzonej, kiedy widzimy spadek energii i motywacji powinniśmy skupić się na tym, co możemy zrobić.

(czytaj więcej)
0

Mniej dzikich wysypisk, ale ilość śmieci na nich wzrosła lawinowo. Niepokojące dane

W 2020 r. podczas likwidacji dzikich wysypisk zebrano prawie# trzy razy więcej odpadów niż miało to miejsce rok wcześniej. Tymczasem liczba zlikwidowanych w ciągu roku miejsc, gdzie nielegalnie składowano śmieci, zmniejszyła się w latach 2019-2020 z 11 370 do 9 972. Oznacza to, że problem związany z nieprawidłowym, bezprawnym i zagrażającym środowisku unieszkodliwianiem odpadów nadal pozostaje nierozwiązany.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)