Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
11 maja 2022

O mowie nienawiści w liceum. Mówiono o przestępstwach na tle dyskryminacji

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Stereotyp-Uprzedzenie-Dyskryminacja w skrócie SUD – te słowa były# kluczowym zagadnieniem w dzisiejszej prelekcji w koronowskim Liceum Ogólnokształcącym imienia Leona Wyczółkowskiego.

O tym skąd bierze się dyskryminacja oraz jak nie poddać się stereotypom mieli szansę dowiedzieć się uczniowie klas I, II i III licealnych, dzięki pogadane zorganizowanej przez mł.asp. Sandrę Mindak z Komisariatu Policji w Koronowie wspólnie z mł.asp. Rafałem Wohlfeil i sierż. Karoliną Kasprzyk z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy w ramach Planu działań Policji w zakresie przeciwdziałania propagowania faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz przestępstwom nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość.

Mł.asp. Rafał Wohlfeil wspólnie z sierż. Karoliną Kasprzyk przeprowadzili ciekawą prelekcję, w której poruszyli wrażliwą tematykę, opowiadając o przyczynach dyskryminacji oraz jak z nią walczyć. Ciekawe pomysły o dobrych i złych stereotypach podawane przez licealistów zapadną w pamięci funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej w Bydgoszczy na długo. Uświadamianie młodzieży o źródłach problemu to jedno z głównych zadań policyjnych profilaktyków.

Wiedza i obycie z tematem konsekwencji prawnych dyskryminacji, mowy nienawiści czy propagowania zakazanych systemów totalitarnych, pozwoli tym młodym jeszcze osobom zrozumieć skalę i powagę problemu.

Ponadto jako temat niespodzianka mł.asp. Sandra Mindak chcąc połączyć dwa zgoła inne zagadnienia, wykorzystała ciekawość uczniów i chęć poznania zawodu policjanta, prezentując zasady oraz etapy postepowania kwalifikacyjnego jakie trzeba spełnić chcąc wstąpić w szeregi Policji.

Materiał: mł. asp. Sandra Mindak/ KP Koronowo

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)