Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:
13 października 2021

Obsługa komputera bez tajemnic. Szkolenia dla mieszkańców regionu

fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Mieszkańcy regionu między 25. a 67. rokiem życia mogą skorzystać z# bogatej oferty certyfikowanych szkoleń komputerowych. Wystarczy chęć podnoszenia swoich kwalifikacji oraz przynależność do przynajmniej jednej z trzech grup: osób z wykształceniem najwyżej średnim, osób z niepełnosprawnością lub osób powyżej 50. roku życia.

- Zdobywanie nowych umiejętności to inwestycja we własną przyszłość. Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni wiele, by umożliwić mieszkańcom naszego regionu, chcącym podnosić kluczowe kompetencje, odpowiednie warunki do wykorzystania ich potencjału. Zapraszamy do uczestnictwa w naszych szkoleniach komputerowych, a także językowych, które organizujemy w ramach innego projektu – mówi marszałek Piotr Całbecki. 

Projekt ,,Certyfikowane szkolenia komputerowe dla osób dorosłych z województwa kujawsko-pomorskiego” zakłada kształcenie z zakresu inżynierii projektowania komputerowego, grafiki komputerowe, obsługi programów biurowych w administracji a także wiele innych. Kursy mają różne poziomy zaawansowania oraz podzielone są na trzy grupy: kwalifikacyjne, zawodowe oraz specjalistyczne.

Kursy kwalifikacyjne – kończą się egzaminem, po którym można uzyskać certyfikat ECDL świadczący o umiejętności korzystania z komputera, poruszania się po Internecie i obsługi poczty e-mail, korzystania z aplikacji biurowych tj. edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, bazy danych, programy do tworzenia prezentacji multimedialnych. Rekrutację na szkolenia kwalifikacyjne prowadzi firma „SEKA” S.A. Szkolenia te są bezpłatne.

Kursy zawodowe – po egzaminie uczestnicy uzyskują certyfikat, który potwierdza kompetencje w zakresie grafiki komputerowej, projektowania CAD, tworzenia stron www, programowania w języku JAVA, sieci komputerowych (CISCO). Rekrutację na szkolenia zawodowe prowadzi Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Szkolenia te są dofinansowane w wysokości 88% wartości szkolenia, pozostałą część ponoszą uczestnicy.

Kursy specjalistyczne – dzięki tym kursom słuchacze po egzaminie uzyskają certyfikat potwierdzający kompetencje w zakresie: systemów geoinformatycznych w praktyce wraz z pozyskiwaniem danych przestrzennych. Rekrutację na szkolenia specjalistyczne prowadzi „Instytut Badawczo-Szkoleniowy” Sp. z o. o. Podobnie jak w przypadku kursów zawodowych, uczestnicy ponoszą zaledwie 12% całkowitej ceny szkolenia.

Uczestnikami szkolenia mogą być wszyscy chętni z wykształceniem najwyżej średnim, osoby niepełnosprawne lub powyżej 50. roku życia. Ostatnim kryterium jest nieprowadzenie działalności gospodarczej.

Projekt jest realizowany na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego. Jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Do tej pory ze szkoleń skorzystało już ponad 1,7 tysiąca osób, a projekt zakłada finalnie 3310 miejsc dla słuchaczy. Całkowita wartość przedsięwzięcia to ponad 28 milionów złotych, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi 24 mln. Partnerami projektu są wraz z TARR firma ,,SEKA” oraz ,,Instytut Badawczo-Szkoleniowy”.

Miejsca szkoleń dostosowane są do uczestników i realizowane na terenie całego województwa. Uczestnicy mogą również skorzystać z dofinansowania kosztów dojazdu na szkolenie lub w przypadku szkoleń odbywających się poza ich miejscem zamieszkania, z dofinansowania kosztów noclegu.

Szczegółowe informacje oraz formularz szkoleniowy są dostępne na stronie na stronie projektu www.szkoleniakomputerowe.tarr.org.pl. Na początku udziału w projekcie każdy uczestnik spotyka się z doradcą indywidualnie, aby ustalić tematykę i poziom szkolenia lub kursu. Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły.

Materiał: Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 3 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)