Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:
13 października 2021

Opóźnienia inwestycji przez roboty drogowe. „Kolizja na sieci kanalizacji”

fot. archiwum

fot. archiwum

Dwóch ważnych inwestycji w# Niemczu nie oddano w terminie. Bezpośrednią przyczyną opóźnienia w budowie ulicy Smukalskiej w Niemczu „była kolizja na sieci kanalizacji” i konieczność wykonania dodatkowych robót. Natomiast na ul. Wyczółkowskiego czekano na firmę, która wykona przewiert przy przebudowie odcinka sieci wodociągowej.

Jeszcze latem radna gminy Osielsko, a zarazem sołtys Niemcza Krystyna Lachowska zwróciła się do wójta Osielska z zapytaniem o opóźnienia inwestycji w Niemczu, a konkretnie budowy ulic: Smukalskiej, Pogodnej oraz Uroczej.

Wójt Osielska Wojciech Sypniewski wyjaśnił, że: – Termin zakończenia robót związanych z budową ul. Smukalskiej został (aneksem nr 3 z dnia 26.07.2021 r.) wydłużony do 4.09.2021 r. Bezpośrednią przyczyną zmiany terminu była kolizja na sieci kanalizacji. W trakcie prac budowlanych, po ujawnieniu kolizji nowo budowanej kanalizacji deszczowej z niezinwentaryzowanym kanałem melioracyjnym DN600, zaszła konieczność wykonania prac dodatkowych, polegających na wykonaniu dwóch dodatkowych studni kanalizacyjnych, budowie syfonu pod istniejącym kanałem melioracyjnym oraz rozebraniem istniejącej studni DNl500. Realizacja w/w robót wymagała również wykonania i uzgodnienia dodatkowej czasowej organizacji ruchu w związku z koniecznością zamknięcia ul. T. Kościuszki, oraz uniemożliwiała zakończenie robót związanych z wykonaniem części podbudów oraz warstwy ścieralnej – poinformował wójt.

To nie wszystko. – Dodatkowo, w obrębie planowanej inwestycji drogowej, wystąpiła kolizja z istniejącą infrastrukturą elektroenergetyczną niskiego napięcia co spowodowało konieczność wykonania dokumentacji projektowej i przebudowę niniejszej sieci, podczas której zostanie wyłączona sieć energetyczna zasilająca odbiorców w ul. Smukalskiej. W chwili obecnej projekt jest uzgadniany przez ENEA, po czym zostanie przekazany Wykonawcy do wyceny i realizacji – zapowiedział wójt.

Przewiert na ul. Wyczółkowskiego

Sołtys Lachowska zapytała również o budowę ul. Wyczółkowskiego. – Czy wykonawca wykona prace w terminie? – pytała sołtys. W lipcu wójt Osielska poinformował, że: – W zakresie budowy ul. Wyczółkowskiego do wykonania został odcinek około 60 mb od skrzyżowania z ulicą Matejki. Termin zakończenia robót związanych z budową ul. Wyczółkowskiego został wydłużony do 20.08.2021 r. Bezpośrednią przyczyną zmiany terminu była konieczność przebudowy odcinka sieci wodociągowej oraz możliwość jej realizacji jedynie metodą przewiertową. Mając na uwadze narzuconą technologię wykonania, Wykonawca przystąpił do robót w terminie od 23.07.2021 r. przez wzgląd na brak wcześniejszych wolnych terminów przez firmę przewiertową – wyjaśnił wójt Sypniewski. Inwestycję już zakończono.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)
0

Podatki, o których mogłeś nie słyszeć. Jak nie narobić sobie długów z niewiedzy?

O tym, że nie warto „zadzierać” z Urzędem Skarbowym chyba nikogo nie# trzeba przekonywać. Ale Ty śpisz spokojnie, bo regularnie i rzetelnie składasz deklaracje podatkowe, a potem dbasz, by w terminie uiścić ewentualną niedopłatę podatku. Tymczasem są takie podatki, o których możesz nawet nie wiedzieć, że dotyczą także Ciebie! Właśnie wyprawiłeś przyjęcie weselne i goście obdarowali Cię gotówką? Możliwe, że nawet 20% tej kwoty powinno powędrować do fiskusa. Kupiłeś używany samochód? Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie odprowadzisz podatku, stajesz się podejrzany o popełnienie przestępstwa albo wykroczenia skarbowego, za co grozi kara w wysokości od 1/10 do dwudziestokrotności minimalnego wynagrodzenia, czyli w bieżącym roku od 280 zł do 56 tys. zł! Gdy nie wywiążesz się z podatkowych obowiązków, dodatkowo rośnie dług z powodu naliczanych odsetek. Konsekwencje powstania zaległości są więc niebagatelne, tymczasem wiele osób nawet nie jest świadomych, że takie zaległości posiada. Tego rodzaju zobowiązania, kiedy nagle zostaną ujawnione, są ogromnym ciosem, którego nasz budżet może nie udźwignąć, a to już prosta droga do utraty płynności finansowej i uwikłania się w długi. Przeczytaj, co warto wiedzieć o kilku mniej popularnych podatkach, aby uniknąć „przypadkowego” zadłużenia w Urzędzie Skarbowym.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)