Dziś mamy 4 października 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
20 września 2022

Otrzymano dotacje na sprzęt do czyszczenia przewodów kanalizacyjnych. Podpisano umowę

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Dotację z rezerwy budżetu państwa z przeznaczeniem na# kupno specjalistycznego pojazdu typu WOMA do czyszczenia sieci kanalizacyjnej, otrzymała gmina Białe Błota.

Kwota ponad 1,8 mln zł przekazana zostanie gminie za pośrednictwem Wojewody Kujawsko-pomorskiego. Formalną umowę w sprawie dofinansowania zakupu pojazdu, wójt gminy Białe Błota Dariusz Fundator podpisał w obecności Ewy Kozaneckiej, posłanki na sejm RP oraz Grażyny Mączko, prezes Zakładu Wodociągów i Usług Komunalnych. Podpis pod dokumentem złożyła Katarzyna Strzygocka-Kowalska, skarbnik gminy. W spotkaniu uczestniczył również zastępca wójta, Paweł Zuehlke.

Pojazd wyposażony w sprzęt do czyszczenia i udrażniania przewodów kanalizacyjnych, przyczyni się do usprawnienia prac, związanych z utrzymaniem blisko 100 km sieci obsługiwanej przez Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych. Spółka już od pewnego czasu podejmowała starania o zakup specjalistycznego wozu. Dobrą wiadomość o przyjęciu przez rząd wniosku gminy o dofinansowanie jego zakupu, przekazała jeszcze latem posłanka Ewa Kozanecka, której wójt po formalnym podpisaniu umowy dziękował za udzielone wsparcie.

Przyznana kwota dotacji pokryje 80 proc. ceny. Resztę zapewni gmina z własnego budżetu, zobowiązując się, że zakupu specjalistycznego pojazdu dokona jeszcze przed końcem tego roku.

Gmina Białe Błota jest również beneficjentem rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”, otrzymując 5 mln zł dofinansowania w ramach programu na kontynuowanie rozbudowy kanalizacji sanitarnej w Łochowie. Przyznana dotacja wsparła w istotny sposób realizowane przez gminę inwestycje w infrastrukturę wodno- kanalizacyjną. Zakup specjalistycznego wozu stanowi dopełnienie podejmowanych przez gminę przedsięwzięć, których celem jest rozbudowana, sprawnie funkcjonująca sieć wodociągowo-kanalizacyjna, docelowo gwarantująca również samowystarczalność gminy w obszarze gospodarki wodno-ściekowej.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)