Dziś mamy 4 października 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
22 września 2022

Otwarto Dzienny Dom Pobytu. Wstęgę przeciął wójt z zastępcą

fot. UG w Osielsku

fot. UG w Osielsku

21 września został otwarty Dzienny Dom Pobytu w# Maksymilianowie. Na miejscu wójtowie gminy Osielsko brali udział w ceremonii przecięcia wstęgi.

Dzienny Dom Pobytu działa przy świetlicy w Maksymilianowie. Powstał przy nakładzie kosztów około 2 mln złotych. Jest to miejsce, gdzie seniorzy będą mogli aktywnie spędzić czas w towarzystwie swoich kolegów oraz młodzieży. W ramach Domu Społecznego seniorzy mają do dyspozycji wsparcie psychologa, fizjoterapeuty, wyjazdy na wycieczki, śniadania, obiady i kolacje oraz wszelkie warsztaty artystyczne.

Projekt jest realizowany z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego, gdzie wydano na niego około 2 mln złotych. Organizatorem Dziennego Domu Pobytu była firma 4PRO, Urząd Gminy Osielsko i Fundacja Równik, patronem akcji jest Krzysztof Lewandowski – zastępca wójta UG w Osielsku.

Źródło: UG w Osielsku

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)