Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
12 maja 2022

Patrole w leśnych kniejach. Kontrolowano wywózki drewna

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Fordonie i funkcjonariusze Straży #Leśnej Nadleśnictwa Toruń systematycznie organizują wspólne patrole. Działania te mają między innymi zapobiec nielegalnej wycince i kradzieżom drzewa z lasu.

W związku ze złagodzeniem obostrzeń w trakcie trwania epidemii i zgodnie z opracowanym planem współpracy Straży Leśnej z Nadleśnictwa Toruń z Komisariatem Policji w Fordonie na rok 2022 przeprowadzono wspólne działania na terenie gminy Dąbrowa Chełmińska.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Fordonie mł. asp. Tomasz Mechliński we wspólnym patrolu sprawdzał osoby wywożące drewno z lasu, kontrolując wymagane dokumenty i zezwolenia oraz stan techniczny pojazdów przewożących drewno.

W trakcie kontroli sprawdzana była też trzeźwość kierujących pojazdami, która przebiegła bez uwag. Spotkanie dzielnicowego i funkcjonariusza Straży Leśnej z Nadleśnictwa Toruń z pracownikami dokonującymi wycinki drzew było też okazją do zorganizowania pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas wykonywania prac leśnych przy użyciu ciężkiego sprzętu.

Materiał: KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)